Szanowni Państwo!

Szkoła Podstawowa w Kunowie jest placówką, która główny nacisk kładzie na indywidualny i wszechstronny rozwój każdego ucznia oraz wyposażenie go w wiedzę i umiejętności umożliwiające przygotowanie do odniesienia sukcesu – w nauce i w życiu. Struktura naszej szkoły opiera się na zgodnej współpracy: nauczycieli, uczniów i rodziców. Jesteśmy małą szkołą, dzięki czemu bezpieczną i przyjazną każdemu uczniowi.
 1. O szkole
 2. Grono pedagogiczne
 3. Historia
 4. Patron szkoły
 5. Przyjaciele szkoły
 6. Kalendarz 2016/2017
 7. Kalendarium
 8. Programy realizowane w szkole
 9. Dokumenty szkolne
 10. Procedury
 11. Psycholog
 12. Logopeda
 13. Biblioteka
 14. Sport
 15. Osiągnięcia/Sukcesy
 16. Zajęcia pozalekcyjne
 17. BIP
 18. Galeria
 19. Dla uczniów
 20. Plan lekcji
 21. Podręczniki
 22. Samorząd Uczniowski
 23. Skrzynka zaufania
 24. Gazetka szkolna
 25. Pisać każdy może...
 26. Ciekawe strony
 27. Dla rodziców
 28. Komunikaty
 29. Rada Rodziców
 30. Dowozy
 31. Linki
 32.  


szkola_bez_przemocy
 
Szkoła Podstawowa w Kunowie im. Jana Brzechwy, Kunowo 45a, 73-110 Stargard Szcz., tel/fax 091 561 00 16, sp@kunowo.edu.pl
 • Strona główna >
 • Nowości >
 • 70 LAT EDUKACJI W GMINIE KOBYLANKA! - 21.10.2016 >

70 LAT EDUKACJI W GMINIE KOBYLANKA! - 21.10.2016

 

    21 października w Zespole Szkół Publicznych w Reptowie świętowaliśmy 70 lat edukacji w naszej gminie. Obchody tej rocznicy rozpoczęły się Mszą Świętą, następnie na placu przed szkołą w Reptowie odsłonięto pamiątkową tablicę, a po chwili w auli odbyła się uroczysta akademia.

 

    Wysłuchaliśmy wypowiedzi, wspomnień wielu osób, które miały wpływ na rozwój szkolnictwa w naszej gminie oraz przemówień zaproszonych gości i władz gminnych. Były pamiątkowe prezenty i zdjęcia. Uczniowie z różnych klas przedstawili program artystyczny – wiersze, piosenki, scenki teatralne nawiązujące do atmosfery dawnej szkoły. Wiele osób nie kryło wzruszenia.

 

    Następnie goście przeszli do hali sportowej, gdzie trzy szkoły naszej gminy zaprezentowały swoje pamiątki z minionych lat. Powstała wielka wystawa – zdjęć, kronik, ksiąg pamiątkowych i różnych historycznych już rekwizytów.

 

    Po obejrzeniu wystawy uczestnicy uroczystości zostali poczęstowani pysznym i wielkim tortem. Można było też usiąść i porozmawiać przy kawie lub herbacie (i różnych smakołykach), powspominać dawne czasy lub tych wspomnień posłuchać.

 

    Do domu, oprócz miłych wrażeń, każdy gość zabrał wspaniałą książkę wydaną z tej okazji „OKRUCHY WSPOMNIEŃ – 70 LAT EDUKACJI W GMINIE KOBYLANKA” – zbiór wspomnień osób związanych z oświatą w naszej gminie w ostatnich siedemdziesięciu latach.

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

Więcej zdjęć

Ankieta

Co robisz w wolnym czasie?

 • oglądam TV
 • gram na komputerze
 • spotykam się ze znajomymi
 • odwiedzam rodzinę
 • uprawiam sport
 • idę do kina
 • inne