Szanowni Państwo!

Szkoła Podstawowa w Kunowie jest placówką, która główny nacisk kładzie na indywidualny i wszechstronny rozwój każdego ucznia oraz wyposażenie go w wiedzę i umiejętności umożliwiające przygotowanie do odniesienia sukcesu – w nauce i w życiu. Struktura naszej szkoły opiera się na zgodnej współpracy: nauczycieli, uczniów i rodziców. Jesteśmy małą szkołą, dzięki czemu bezpieczną i przyjazną każdemu uczniowi.
 1. O szkole
 2. Grono pedagogiczne
 3. Historia
 4. Patron szkoły
 5. Przyjaciele szkoły
 6. Kalendarz 2016/2017
 7. Kalendarium
 8. Programy realizowane w szkole
 9. Dokumenty szkolne
 10. Procedury
 11. Pedagog
 12. Psycholog
 13. Logopeda
 14. Biblioteka
 15. Sport
 16. Osiągnięcia/Sukcesy
 17. Zajęcia pozalekcyjne
 18. BIP
 19. Galeria
 20. Dla uczniów
 21. Plan lekcji
 22. Podręczniki
 23. Samorząd Uczniowski
 24. Skrzynka zaufania
 25. Gazetka szkolna
 26. Pisać każdy może...
 27. Ciekawe strony
 28. Dla rodziców
 29. Komunikaty
 30. Rada Rodziców
 31. Dowozy
 32. Linki
 33.  


szkola_bez_przemocy
 
Szkoła Podstawowa w Kunowie im. Jana Brzechwy, Kunowo 45a, 73-110 Stargard Szcz., tel/fax 091 561 00 16, sp@kunowo.edu.pl
 • Strona główna >
 • Nowości >
 • 70 LAT EDUKACJI W GMINIE KOBYLANKA! - 21.10.2016 >

70 LAT EDUKACJI W GMINIE KOBYLANKA! - 21.10.2016

 

    21 października w Zespole Szkół Publicznych w Reptowie świętowaliśmy 70 lat edukacji w naszej gminie. Obchody tej rocznicy rozpoczęły się Mszą Świętą, następnie na placu przed szkołą w Reptowie odsłonięto pamiątkową tablicę, a po chwili w auli odbyła się uroczysta akademia.

 

    Wysłuchaliśmy wypowiedzi, wspomnień wielu osób, które miały wpływ na rozwój szkolnictwa w naszej gminie oraz przemówień zaproszonych gości i władz gminnych. Były pamiątkowe prezenty i zdjęcia. Uczniowie z różnych klas przedstawili program artystyczny – wiersze, piosenki, scenki teatralne nawiązujące do atmosfery dawnej szkoły. Wiele osób nie kryło wzruszenia.

 

    Następnie goście przeszli do hali sportowej, gdzie trzy szkoły naszej gminy zaprezentowały swoje pamiątki z minionych lat. Powstała wielka wystawa – zdjęć, kronik, ksiąg pamiątkowych i różnych historycznych już rekwizytów.

 

    Po obejrzeniu wystawy uczestnicy uroczystości zostali poczęstowani pysznym i wielkim tortem. Można było też usiąść i porozmawiać przy kawie lub herbacie (i różnych smakołykach), powspominać dawne czasy lub tych wspomnień posłuchać.

 

    Do domu, oprócz miłych wrażeń, każdy gość zabrał wspaniałą książkę wydaną z tej okazji „OKRUCHY WSPOMNIEŃ – 70 LAT EDUKACJI W GMINIE KOBYLANKA” – zbiór wspomnień osób związanych z oświatą w naszej gminie w ostatnich siedemdziesięciu latach.

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

Więcej zdjęć

Ankieta

Co robisz w wolnym czasie?

 • oglądam TV
 • gram na komputerze
 • spotykam się ze znajomymi
 • odwiedzam rodzinę
 • uprawiam sport
 • idę do kina
 • inne