70 LAT EDUKACJI W GMINIE KOBYLANKA! - 21.10.2016

21 października w Zespole Szkół Publicznych w Reptowie świętowaliśmy 70 lat edukacji w naszej gminie. Obchody tej rocznicy rozpoczęły się Mszą Świętą, następnie na placu przed szkołą w Reptowie odsłonięto pamiątkową tablicę, a po chwili w auli odbyła się uroczysta akademia.

Wysłuchaliśmy wypowiedzi, wspomnień wielu osób, które miały wpływ na rozwój szkolnictwa w naszej gminie oraz przemówień zaproszonych gości i władz gminnych. Były pamiątkowe prezenty i zdjęcia. Uczniowie z różnych klas przedstawili program artystyczny – wiersze, piosenki, scenki teatralne nawiązujące do atmosfery dawnej szkoły. Wiele osób nie kryło wzruszenia.

Następnie goście przeszli do hali sportowej, gdzie trzy szkoły naszej gminy zaprezentowały swoje pamiątki z minionych lat. Powstała wielka wystawa – zdjęć, kronik, ksiąg pamiątkowych i różnych historycznych już rekwizytów.

Po obejrzeniu wystawy uczestnicy uroczystości zostali poczęstowani pysznym i wielkim tortem. Można było też usiąść i porozmawiać przy kawie lub herbacie (i różnych smakołykach), powspominać dawne czasy lub tych wspomnień posłuchać.

Do domu, oprócz miłych wrażeń, każdy gość zabrał wspaniałą książkę wydaną z tej okazji „OKRUCHY WSPOMNIEŃ – 70 LAT EDUKACJI W GMINIE KOBYLANKA” – zbiór wspomnień osób związanych z oświatą w naszej gminie w ostatnich siedemdziesięciu latach.

Więcej zdjęć