Szanowni Państwo!

Szkoła Podstawowa w Kunowie jest placówką, która główny nacisk kładzie na indywidualny i wszechstronny rozwój każdego ucznia oraz wyposażenie go w wiedzę i umiejętności umożliwiające przygotowanie do odniesienia sukcesu – w nauce i w życiu. Struktura naszej szkoły opiera się na zgodnej współpracy: nauczycieli, uczniów i rodziców. Jesteśmy małą szkołą, dzięki czemu bezpieczną i przyjazną każdemu uczniowi.
 1. O szkole
 2. Grono pedagogiczne
 3. Historia
 4. Patron szkoły
 5. Przyjaciele szkoły
 6. Kalendarz 2016/2017
 7. Kalendarium
 8. Programy realizowane w szkole
 9. Dokumenty szkolne
 10. Procedury
 11. Pedagog
 12. Psycholog
 13. Logopeda
 14. Biblioteka
 15. Sport
 16. Osiągnięcia/Sukcesy
 17. Zajęcia pozalekcyjne
 18. BIP
 19. Galeria
 20. Dla uczniów
 21. Plan lekcji
 22. Podręczniki
 23. Samorząd Uczniowski
 24. Skrzynka zaufania
 25. Gazetka szkolna
 26. Pisać każdy może...
 27. Ciekawe strony
 28. Dla rodziców
 29. Komunikaty
 30. Rada Rodziców
 31. Dowozy
 32. Linki
 33.  


szkola_bez_przemocy
 
Szkoła Podstawowa w Kunowie im. Jana Brzechwy, Kunowo 45a, 73-110 Stargard Szcz., tel/fax 091 561 00 16, sp@kunowo.edu.pl

Akcja znicz 2016

Tradycją naszej szkoły od kilku lat jest dbanie o opuszczone groby na cmentarzu w Kunowie. W przededniu święta zmarłych członkowie samorządu szkolnego wraz z opiekunem zapalają znicze na grobach, o których nikt już nie pamięta. 

 
 
Jednak priorytetem jest sprzątanie grobu szczególnego. To miejsce pochówku byłego żołnierza Armii Krajowej Pana Błażeja Dudy. Grób przez wiele lat był totalnie zapuszczony, jednak dzięki wiedzy jaką posiadamy postanowiliśmy w miarę naszych sił dbać o niego.
 
 
Pan Błażej Duda po zakończeniu II wojny światowej zamieszkał w Wierzchlądzie. Mieszkał sam, nie miał nikogo. Kiedy zachorował, a było to w latach siedemdziesiątych XX wieku, pomagali mu harcerze z naszej szkoły. Pan Błażej zwierzał się, że brał udział w walkach w okolicach Warszawy. Niestety po wojnie nie mógł głośno mówić w jakiej armii służył, gdyż groziła mu za to nawet kara śmierci. Żył więc skromnie i spokojnie w Wierzchlądzie, a o jego zmaganiach wojennych wiedziała tylko mała grupa kunowskich harcerzy.
 
 
Dzisiaj, chcemy chociaż skromnymi zniczami i uprzątnięciem mogiły zachować pamięć o tych którzy odeszli.
 
 
 
 
 

Ankieta

Co robisz w wolnym czasie?

 • oglądam TV
 • gram na komputerze
 • spotykam się ze znajomymi
 • odwiedzam rodzinę
 • uprawiam sport
 • idę do kina
 • inne