Szanowni Państwo!

Szkoła Podstawowa w Kunowie jest placówką, która główny nacisk kładzie na indywidualny i wszechstronny rozwój każdego ucznia oraz wyposażenie go w wiedzę i umiejętności umożliwiające przygotowanie do odniesienia sukcesu – w nauce i w życiu. Struktura naszej szkoły opiera się na zgodnej współpracy: nauczycieli, uczniów i rodziców. Jesteśmy małą szkołą, dzięki czemu bezpieczną i przyjazną każdemu uczniowi.
 1. O szkole
 2. Grono pedagogiczne
 3. Historia
 4. Patron szkoły
 5. Przyjaciele szkoły
 6. Kalendarz 2016/2017
 7. Kalendarium
 8. Programy realizowane w szkole
 9. Dokumenty szkolne
 10. Procedury
 11. Psycholog
 12. Logopeda
 13. Biblioteka
 14. Sport
 15. Osiągnięcia/Sukcesy
 16. Zajęcia pozalekcyjne
 17. BIP
 18. Galeria
 19. Dla uczniów
 20. Plan lekcji
 21. Podręczniki
 22. Samorząd Uczniowski
 23. Skrzynka zaufania
 24. Gazetka szkolna
 25. Pisać każdy może...
 26. Ciekawe strony
 27. Dla rodziców
 28. Komunikaty
 29. Rada Rodziców
 30. Dowozy
 31. Linki
 32.  


szkola_bez_przemocy
 
Szkoła Podstawowa w Kunowie im. Jana Brzechwy, Kunowo 45a, 73-110 Stargard Szcz., tel/fax 091 561 00 16, sp@kunowo.edu.pl

Art-Re "Dwie Dorotki" 03.12.2015

    3 grudnia w murach naszej szkoły ponownie zagościli aktorzy teatru Art-Re z Krakowa, którzy przedstawili nam spektakl „Dwie Dorotki”.

 

    Jest to opowieść o wdowie, która ma dwie córki. Rodzona jest leniwa, a pasierbica pracowita. Wdowa nienawidzi swej pasierbicy i wykorzystuje jej dobroć i pracowitość, zlecając najcięższe prace. Pewnego dnia, gdy Dorotka została wysłana po wodę, prąd rzeki porywa wiadro. Dziewczynka bojąc się gniewu macochy, postanawia za wszelka cenę je odnaleźć. Na jej drodze pojawiają się mówiące jabłoń i piec chlebowy. Dorotka pomaga im i tym samym zaskarbia sobie ich wdzięczność. W dalszej drodze spotyka staruszkę, której pomaga w pracach domowych. Ta również wynagradza Dorotkę za jej dobre serce, podarowując jej przepiękną suknię wyszywana złotem. Macocha z zazdrości wysyła w drogę swoją rodzoną córkę, która nie zamierza zmęczyć się pracą. Spektakl uczy, że człowiek dobry, uczynny i pracowity w przeciwieństwie do leniwego i chciwego, może być szczodrze wynagrodzony przez los.

 

 

Galeria zdjęć

Ankieta

Co robisz w wolnym czasie?

 • oglądam TV
 • gram na komputerze
 • spotykam się ze znajomymi
 • odwiedzam rodzinę
 • uprawiam sport
 • idę do kina
 • inne