Szanowni Państwo!

Szkoła Podstawowa w Kunowie jest placówką, która główny nacisk kładzie na indywidualny i wszechstronny rozwój każdego ucznia oraz wyposażenie go w wiedzę i umiejętności umożliwiające przygotowanie do odniesienia sukcesu – w nauce i w życiu. Struktura naszej szkoły opiera się na zgodnej współpracy: nauczycieli, uczniów i rodziców. Jesteśmy małą szkołą, dzięki czemu bezpieczną i przyjazną każdemu uczniowi.
 1. O szkole
 2. Grono pedagogiczne
 3. Historia
 4. Patron szkoły
 5. Przyjaciele szkoły
 6. Kalendarz 2016/2017
 7. Kalendarium
 8. Programy realizowane w szkole
 9. Dokumenty szkolne
 10. Procedury
 11. Pedagog
 12. Psycholog
 13. Logopeda
 14. Biblioteka
 15. Sport
 16. Osiągnięcia/Sukcesy
 17. Zajęcia pozalekcyjne
 18. BIP
 19. Galeria
 20. Dla uczniów
 21. Plan lekcji
 22. Podręczniki
 23. Samorząd Uczniowski
 24. Skrzynka zaufania
 25. Gazetka szkolna
 26. Pisać każdy może...
 27. Ciekawe strony
 28. Dla rodziców
 29. Komunikaty
 30. Rada Rodziców
 31. Dowozy
 32. Linki
 33.  


szkola_bez_przemocy
 
Szkoła Podstawowa w Kunowie im. Jana Brzechwy, Kunowo 45a, 73-110 Stargard Szcz., tel/fax 091 561 00 16, sp@kunowo.edu.pl

Art-Re "Dwie Dorotki" 03.12.2015

    3 grudnia w murach naszej szkoły ponownie zagościli aktorzy teatru Art-Re z Krakowa, którzy przedstawili nam spektakl „Dwie Dorotki”.

 

    Jest to opowieść o wdowie, która ma dwie córki. Rodzona jest leniwa, a pasierbica pracowita. Wdowa nienawidzi swej pasierbicy i wykorzystuje jej dobroć i pracowitość, zlecając najcięższe prace. Pewnego dnia, gdy Dorotka została wysłana po wodę, prąd rzeki porywa wiadro. Dziewczynka bojąc się gniewu macochy, postanawia za wszelka cenę je odnaleźć. Na jej drodze pojawiają się mówiące jabłoń i piec chlebowy. Dorotka pomaga im i tym samym zaskarbia sobie ich wdzięczność. W dalszej drodze spotyka staruszkę, której pomaga w pracach domowych. Ta również wynagradza Dorotkę za jej dobre serce, podarowując jej przepiękną suknię wyszywana złotem. Macocha z zazdrości wysyła w drogę swoją rodzoną córkę, która nie zamierza zmęczyć się pracą. Spektakl uczy, że człowiek dobry, uczynny i pracowity w przeciwieństwie do leniwego i chciwego, może być szczodrze wynagrodzony przez los.

 

 

Galeria zdjęć

Ankieta

Co robisz w wolnym czasie?

 • oglądam TV
 • gram na komputerze
 • spotykam się ze znajomymi
 • odwiedzam rodzinę
 • uprawiam sport
 • idę do kina
 • inne