Biblioteka. Oczywiście! - Tydzień Bibliotek 2017

Takie hasło przyświecało tegorocznemu Ogólnopolskiemu Tygodniowi Bibliotek. Nasza szkoła również włączyła się w tę akcję. Uczniowie w głosowaniu wybierali swoje ulubione lektury. Z listy dla klas I – III „wygrały” następujące książki:

1. Roman Pisarski - O psie, który jeździł koleją
  2. Astrid Lindgren - Dzieci z Bullerbyn
  3. Julia Duszyńska - Cudaczek Wyśmiewaczek

Dzieci z klas IV – VI jako swoje ulubione lektury wskazały następujące powieści:

1. Clive Staples Levis - Lew, czarownica i stara szafa
  2. Astrid Lindgren - Bracia Lwie Serce
  3. Juliusz Verne - W 80 dni dookoła świata

Tym razem uczniowie nawzajem zachęcali się do czytania. Opowiadali o przeczytanych książkach i wykonali na ten temat rysunki lub plakaty.

Uczniowie wzięli również udział w rozmowie z bibliotekarzem na temat „Dlaczego warto czytać książki?” Jednym z argumentów był fakt, że znani ludzie sukcesu zwykle dużo czytają, np. Bill Gates przyznaje, że czyta przeciętnie 50 książek rocznie, w tym wiele powieści. Wierzymy, że ten argument i inne działania w ramach Tygodnia Bibliotek 2017 roku zachęcą naszych uczniów do sięgania po książki, nie tylko lektury. A nowych, ciekawych publikacji w naszej bibliotece nie brakuje.

Barbara Eiding