DZIEŃ MŁODEGO NAUKOWCA W SZKOLE - 20.12.2016

20 grudnia Centrum Chemii w Małej Skali zorganizowało dla naszych uczniów Dzień Młodego Naukowca. Podczas warsztatów uczniowie nabywali umiejętności posługiwania się sprzętem laboratoryjnym dzięki własnoręcznemu eksperymentowaniu. Na zakończenie spotkania zorganizowano pokaz efektownych doświadczeń chemicznych. Uczniowie mieli okazję wcielić się w rolę małych chemików: pracowali z niewielkimi ilościami substancji chemicznych, mieli okazję zobaczyć jak spala się magnez czy alkohol, który po dodaniu różnych odczynników chemicznych zmieniał kolor spalania. Jednakże największą atrakcją była możliwość „podpalenia” ławki szkolnej, która paliła się różnymi kolorami. Ku zaskoczeniu uczniów, po zakończeniu eksperymentu ławce nic się stało, nie była nawet gorąca:) Dzień ten przyniósł wiele emocji, a co najważniejsze to nasi uczniowie byli głównymi bohaterami :)