Szanowni Państwo!

Szkoła Podstawowa w Kunowie jest placówką, która główny nacisk kładzie na indywidualny i wszechstronny rozwój każdego ucznia oraz wyposażenie go w wiedzę i umiejętności umożliwiające przygotowanie do odniesienia sukcesu – w nauce i w życiu. Struktura naszej szkoły opiera się na zgodnej współpracy: nauczycieli, uczniów i rodziców. Jesteśmy małą szkołą, dzięki czemu bezpieczną i przyjazną każdemu uczniowi.
 1. O szkole
 2. Grono pedagogiczne
 3. Historia
 4. Patron szkoły
 5. Przyjaciele szkoły
 6. Kalendarz 2016/2017
 7. Kalendarium
 8. Programy realizowane w szkole
 9. Dokumenty szkolne
 10. Procedury
 11. Pedagog
 12. Psycholog
 13. Logopeda
 14. Biblioteka
 15. Sport
 16. Osiągnięcia/Sukcesy
 17. Zajęcia pozalekcyjne
 18. BIP
 19. Galeria
 20. Dla uczniów
 21. Plan lekcji
 22. Podręczniki
 23. Samorząd Uczniowski
 24. Skrzynka zaufania
 25. Gazetka szkolna
 26. Pisać każdy może...
 27. Ciekawe strony
 28. Dla rodziców
 29. Komunikaty
 30. Rada Rodziców
 31. Dowozy
 32. Linki
 33.  


szkola_bez_przemocy
 
Szkoła Podstawowa w Kunowie im. Jana Brzechwy, Kunowo 45a, 73-110 Stargard Szcz., tel/fax 091 561 00 16, sp@kunowo.edu.pl

DZIEŃ TOLERANCJI I ŻYCZLIWOŚCI 2014

    21 listopada po raz kolejny obchodziliśmy Dzień Tolerancji i Życzliwości. Uczniowie brali udział w prelekcjach dotyczących tolerancji i akceptacji. Klasy 0-III poznały historię dzieci, które borykały się z różnego rodzaju niepełnosprawnościami. Piotruś nie mówił, Karolinka poruszała się na wózku, Adaś nie słyszał – historie te bardzo poruszyły nasze dzieci, które wykazały się dużą troską i empatią. Uczniowie swoje przemyślenia dotyczące tak ważnego zagadnienia, jakim jest tolerancja, przedstawili na papierze. Powstały niesamowite prace plastyczne. Uczniowie klas I-III oraz dzieci z oddziału przedszkolnego odcisnęli swoje dłonie pokazując, że wszyscy jesteśmy inni, ale te różnice nie mają większego znaczenia. Uczniowie klasy IV przygotowali serca tolerancji, w których to umieścili swoje skojarzenia związane z tolerancją. Klasa V stworzyła kulę ziemską trzymaną na dłoni, wokół której widniało hasło: „Tolerancja niszczy bariery - łączy ludzi”. Natomiast uczniowie klasy VI w sposób humorystyczny przedstawili zagadnienia związane z tolerancją. Stworzyli planetę, wokół której stali ludzie, trzymający się za ręce. Ich plakat i pomysłowość dopełniło hasło: „Tolerancja fajna sprawa – jest kultura i zabawa”.

 

Tego dnia odbył się także konkurs na najżyczliwszego ucznia i najżyczliwszą uczennicę szkoły. Z każdej klasy wyłoniono czworo uczniów: dwóch chłopców i dwie dziewczyny.
W wyniku głosowania uczniów i nauczycieli tytuł najżyczliwszych zdobyli:

 

w klasach I-III – Martyna Wolna i Filip Wawrzyniak z klasy III
w klasach IV-VI – Wiktoria Buczma i Michał Buziewicz z klasy V

 

Zwycięzcy otrzymali dyplomy i tytuł najżyczliwszego ucznia i najżyczliwszej uczennicy szkoły.

 

 

Gratulujemy i mamy nadzieję, że o byciu życzliwym i tolerancyjnym będziemy pamiętać codziennie, a nie tylko w Dniu Tolerancji i Życzliwości.

 

 

Galeria zdjęć

Ankieta

Co robisz w wolnym czasie?

 • oglądam TV
 • gram na komputerze
 • spotykam się ze znajomymi
 • odwiedzam rodzinę
 • uprawiam sport
 • idę do kina
 • inne