DZIEŃ TOLERANCJI I ŻYCZLIWOŚCI 2014

21 listopada po raz kolejny obchodziliśmy Dzień Tolerancji i Życzliwości. Uczniowie brali udział w prelekcjach dotyczących tolerancji i akceptacji. Klasy 0-III poznały historię dzieci, które borykały się z różnego rodzaju niepełnosprawnościami. Piotruś nie mówił, Karolinka poruszała się na wózku, Adaś nie słyszał – historie te bardzo poruszyły nasze dzieci, które wykazały się dużą troską i empatią. Uczniowie swoje przemyślenia dotyczące tak ważnego zagadnienia, jakim jest tolerancja, przedstawili na papierze. Powstały niesamowite prace plastyczne. Uczniowie klas I-III oraz dzieci z oddziału przedszkolnego odcisnęli swoje dłonie pokazując, że wszyscy jesteśmy inni, ale te różnice nie mają większego znaczenia. Uczniowie klasy IV przygotowali serca tolerancji, w których to umieścili swoje skojarzenia związane z tolerancją. Klasa V stworzyła kulę ziemską trzymaną na dłoni, wokół której widniało hasło: „Tolerancja niszczy bariery - łączy ludzi”. Natomiast uczniowie klasy VI w sposób humorystyczny przedstawili zagadnienia związane z tolerancją. Stworzyli planetę, wokół której stali ludzie, trzymający się za ręce. Ich plakat i pomysłowość dopełniło hasło: „Tolerancja fajna sprawa – jest kultura i zabawa”.

Tego dnia odbył się także konkurs na najżyczliwszego ucznia i najżyczliwszą uczennicę szkoły. Z każdej klasy wyłoniono czworo uczniów: dwóch chłopców i dwie dziewczyny.
W wyniku głosowania uczniów i nauczycieli tytuł najżyczliwszych zdobyli:

w klasach I-III – Martyna Wolna i Filip Wawrzyniak z klasy III
w klasach IV-VI – Wiktoria Buczma i Michał Buziewicz z klasy V

Zwycięzcy otrzymali dyplomy i tytuł najżyczliwszego ucznia i najżyczliwszej uczennicy szkoły.

Gratulujemy i mamy nadzieję, że o byciu życzliwym i tolerancyjnym będziemy pamiętać codziennie, a nie tylko w Dniu Tolerancji i Życzliwości.