Szanowni Państwo!

Szkoła Podstawowa w Kunowie jest placówką, która główny nacisk kładzie na indywidualny i wszechstronny rozwój każdego ucznia oraz wyposażenie go w wiedzę i umiejętności umożliwiające przygotowanie do odniesienia sukcesu – w nauce i w życiu. Struktura naszej szkoły opiera się na zgodnej współpracy: nauczycieli, uczniów i rodziców. Jesteśmy małą szkołą, dzięki czemu bezpieczną i przyjazną każdemu uczniowi.
 1. O szkole
 2. Grono pedagogiczne
 3. Historia
 4. Patron szkoły
 5. Przyjaciele szkoły
 6. Kalendarz 2016/2017
 7. Kalendarium
 8. Programy realizowane w szkole
 9. Dokumenty szkolne
 10. Procedury
 11. Psycholog
 12. Logopeda
 13. Biblioteka
 14. Sport
 15. Osiągnięcia/Sukcesy
 16. Zajęcia pozalekcyjne
 17. BIP
 18. Galeria
 19. Dla uczniów
 20. Plan lekcji
 21. Podręczniki
 22. Samorząd Uczniowski
 23. Skrzynka zaufania
 24. Gazetka szkolna
 25. Pisać każdy może...
 26. Ciekawe strony
 27. Dla rodziców
 28. Komunikaty
 29. Rada Rodziców
 30. Dowozy
 31. Linki
 32.  


szkola_bez_przemocy
 
Szkoła Podstawowa w Kunowie im. Jana Brzechwy, Kunowo 45a, 73-110 Stargard Szcz., tel/fax 091 561 00 16, sp@kunowo.edu.pl

DZIEŃ TOLERANCJI I ŻYCZLIWOŚCI 2014

    21 listopada po raz kolejny obchodziliśmy Dzień Tolerancji i Życzliwości. Uczniowie brali udział w prelekcjach dotyczących tolerancji i akceptacji. Klasy 0-III poznały historię dzieci, które borykały się z różnego rodzaju niepełnosprawnościami. Piotruś nie mówił, Karolinka poruszała się na wózku, Adaś nie słyszał – historie te bardzo poruszyły nasze dzieci, które wykazały się dużą troską i empatią. Uczniowie swoje przemyślenia dotyczące tak ważnego zagadnienia, jakim jest tolerancja, przedstawili na papierze. Powstały niesamowite prace plastyczne. Uczniowie klas I-III oraz dzieci z oddziału przedszkolnego odcisnęli swoje dłonie pokazując, że wszyscy jesteśmy inni, ale te różnice nie mają większego znaczenia. Uczniowie klasy IV przygotowali serca tolerancji, w których to umieścili swoje skojarzenia związane z tolerancją. Klasa V stworzyła kulę ziemską trzymaną na dłoni, wokół której widniało hasło: „Tolerancja niszczy bariery - łączy ludzi”. Natomiast uczniowie klasy VI w sposób humorystyczny przedstawili zagadnienia związane z tolerancją. Stworzyli planetę, wokół której stali ludzie, trzymający się za ręce. Ich plakat i pomysłowość dopełniło hasło: „Tolerancja fajna sprawa – jest kultura i zabawa”.

 

Tego dnia odbył się także konkurs na najżyczliwszego ucznia i najżyczliwszą uczennicę szkoły. Z każdej klasy wyłoniono czworo uczniów: dwóch chłopców i dwie dziewczyny.
W wyniku głosowania uczniów i nauczycieli tytuł najżyczliwszych zdobyli:

 

w klasach I-III – Martyna Wolna i Filip Wawrzyniak z klasy III
w klasach IV-VI – Wiktoria Buczma i Michał Buziewicz z klasy V

 

Zwycięzcy otrzymali dyplomy i tytuł najżyczliwszego ucznia i najżyczliwszej uczennicy szkoły.

 

 

Gratulujemy i mamy nadzieję, że o byciu życzliwym i tolerancyjnym będziemy pamiętać codziennie, a nie tylko w Dniu Tolerancji i Życzliwości.

 

 

Galeria zdjęć

Ankieta

Co robisz w wolnym czasie?

 • oglądam TV
 • gram na komputerze
 • spotykam się ze znajomymi
 • odwiedzam rodzinę
 • uprawiam sport
 • idę do kina
 • inne