Gminny Konkurs Mitologiczny 18.05.2017 r.

Uczniowie naszej szkoły laureatami

Gminnego Konkursu Mitologicznego!

18.05.2017 r. w Szkole Podstawowej w Kobylance odbył się Gminny Konkurs Mitologiczny dla uczniów klas V i VI.

Jak co roku piątoklasiści wykonali tytaniczną pracę, aby co do joty zgłębić mitologię grecką i stać się w tej dziedzinie alfą i omegą. Z takim przekonaniem siedmiu miłośników mitologii z naszej szkoły wyruszyło po złote runo, czyli po nagrody do szkoły w Kobylance. Tam pokonując paniczny strach rozwiązali trudny test pod argusowym okiem nauczycielek, które jak cerber pilnowały właściwego przebiegu konkursu.

Dla jednych była to syzyfowa praca, dla innych ikarowy lot, ale niektórzy zdobyli laury. Pierwsze i drugie miejsce zajęli uczniowie naszej szkoły!

I miejsce zajęła Amelia Samsel z klasy V

II miejsce – Samuel Samsel z klasy V

Pozostali uczestnicy konkursu, czyli Wiktor Boruszek, Nelly Czajka-Rożek, Paweł Maj, Martyna Wolna i Dominik Ilnicki, również pokazali, że mitologia nie jest ich piętą Achillesa, bo uzyskali bardzo dobre wyniki.

Barbara Eiding