Gminny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych - 06.05.2016 r.

6 maja w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych. Uczniowie musieli zmierzyć się z testem sprawdzającym ich wiedzę o Zjednoczonym Królestwie, Stanach Zjednoczonych i Australii. Pierwszą część testu stanowiły pytania zamknięte. Niektóre z nich były bardzo szczegółowe, jak na przykład rocznica śmierci Shakespeare’a (w kwietniu obchodziliśmy 400) czy urodziny Królowej Elżbiety II (w kwietniu skończyła 90 lat). Druga część testu sprawdzała wiadomości polityczno-geograficzne oraz umiejętność poruszania się po mapie – uczniowie mieli za zadanie podpisać poszczególne państwa na mapie wysp brytyjskich, wymienić ich stolice oraz dopasować do nich właściwą flagę. W trzeciej części uczniowie musieli popisać się wiedzą z zakresu potraw narodowych i najważniejszych wynalazków. Uczniowie spisali się na medal i wykazali się bardzo dużą wiedzą. Jak w każdym konkursie muszą być jednak wygrani i przegrani.

W konkursie indywidualnym wyniki prezentowały się następująco:

I miejsce – Zuzanna Cierocka ze Szkoły Podstawowej w Kobylance
II miejsce – Samuel Samsel ze Szkoły Podstawowej w Kunowie
III miejsce – Nelly Czajka-Rożek ze Szkoły Podstawowej w Kunowie

Natomiast w konkursie drużynowym I miejsce zajęli uczniowie naszej szkoły☺,
II miejsce – uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kobylance
III miejsce – uczniowie z Zespołu Szkół Publicznych w Reptowie.

Zwycięzcy otrzymali dyplomy i atrakcyjne nagrody. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomem oraz słownikiem.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów