II Gminny Konkurs Matematyczny PLUSIK 2015

27 maja gościliśmy w naszej szkole uczniów z klas drugich i trzecich ze szkół Gminy Kobylanka na II Gminnym Konkursie Matematycznym PLUSIK.

Calem konkursu jest rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań matematycznych dzieci oraz stwarzanie możliwości sprawdzenia i porównania swoich umiejętności matematycznych z innymi.

Naszą szkołę reprezentowali: Dominik Kopaczewski, Julia Wrzeszcz, Maria Zacharek z klasy drugiej oraz Paweł Maj, Amelia Samsel i Samuel Samsel z klasy trzeciej.

Każdy uczestnik konkursu otrzymał gotowy zestaw zadań do rozwiązania. Były to zadania o różnym stopniu trudności, jednak tak opracowane, aby uczniom miło i przyjemnie upływał czas mozolnej pracy.

Uczniowie z wielkim zaangażowaniem i ambicją podchodzili do zadań i z niecierpliwością oczekiwali ogłoszenia wyników. Najlepszymi okazali się:

KATEGORIA KLAS DRUGICH

I miejsce – Filip Salomon ZSP Reptowo
II miejsce – Aurelia Złota ZSP Reptowo
III miejsce – Alicja Barszczewska SP Kobylanka

KATEGORIA KLAS TRZECICH

I miejsce – Paweł Maj, Samuel Samsel SP Kunowo
II miejsce – Amelia Samsel SP Kunowo
III miejsce – Tristan Kolasiński SP Kobylanka

W KATEGORII DRUŻYNOWEJ

I miejsce – Szkoła Podstawowa w Kunowie
II miejsce – Zespół Szkół Publicznych w Reptowie
III miejsce – Szkoła Podstawowa w Kobylance

Zwycięzcy konkursu zostali nagrodzeni dyplomami oraz grami matematycznymi. Pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody pocieszenia.

WSZYSTKIM UCZESTNIKOM KONKURSU GRATULUJEMY I ŻYCZYMY JESZCZE LEPSZYCH WYNIKÓW I SUKCESÓW

Konkurs zorganizowały panie: Aurelia Michalska i Jolanta Grzegorczyk