IV Gminny Konkurs Matematyczny 2016

25 maja już po raz czwarty nasza szkoła była gospodarzem gminnych potyczek matematycznych. Konkursy te pozwalają nie tylko diagnozować potencjał i zaangażowanie uczniów, ale również odkrywać ich uzdolnienia i talenty matematyczne.

Tym razem nie okazaliśmy się zbytnio gościnni, ponieważ zarówno wśród uczniów klas IV jak i V okazaliśmy się najlepsi.

Uczniowie mieli za zadanie rozwiązać test składający się z  20 zadań zamkniętych jednokrotnego wyboru oraz 3 zadnia otwarte. Maksymalna ilość do zdobycia wynosiła 30 punktów. Zadania wymagały nie tylko dużej wiedzy szkolnej, ale również sprytu, wyobraźni i logicznego myślenia.

W konkursie klas V naszą szkołę reprezentowali Dominik Ilnicki oraz dwaj uczniowie klasy IV, Samuel Samsel oraz Paweł Maj. Chłopcy spisali się rewelacyjnie. Wygrał Samuel, drugi był Dominik, a Paweł miejsce na podium przegrał dopiero po dogrywce. Natomiast wśród uczniów klas IV najlepsza okazała się Amelia Samsel, druga był Nelly Czajka – Rożek, a Martyna Wolna zajęła szóste miejsce. Poza konkursem wystąpiła Paulina Szymańska i jak się później okazało, gdyby jej wynik się liczył do klasyfikacji generalnej, to zajęłaby świetną trzecią pozycję.

Klasyfikacja indywidualna – klasy IV

1. Amelia Samsel – SP Kunowo
  2. Nelly Czajka – Rożek – SP Kunowo
  3. Mateusz Burkowski – ZSP Reptowo

Klasyfikacja zespołowa

1. SP Kunowo
  2. ZSP Reptowo
  3. SP Kobylanka

Klasyfikacja indywidualna – klasy V

1. Samuel Samsel – SP Kunowo
  2. Dominik Ilnicki – SP Kunowo
  3. Malwina Szczęsna – ZSP Reptowo

Klasyfikacja zespołowa

1. SP Kunowo
  2. ZSP Reptowo
  3. SP Kobylanka

Najlepsi uczniowie zostali nagrodzeni pięknymi pucharami oraz dyplomami. Każdy uczestnik otrzymał grę logiczną Sudoku, kształtującą i usprawniającą logiczne myślenie, kojarzenie oraz postrzeganie.

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy.