Szanowni Państwo!

Szkoła Podstawowa w Kunowie jest placówką, która główny nacisk kładzie na indywidualny i wszechstronny rozwój każdego ucznia oraz wyposażenie go w wiedzę i umiejętności umożliwiające przygotowanie do odniesienia sukcesu – w nauce i w życiu. Struktura naszej szkoły opiera się na zgodnej współpracy: nauczycieli, uczniów i rodziców. Jesteśmy małą szkołą, dzięki czemu bezpieczną i przyjazną każdemu uczniowi.
 1. O szkole
 2. Grono pedagogiczne
 3. Historia
 4. Patron szkoły
 5. Przyjaciele szkoły
 6. Kalendarz 2016/2017
 7. Kalendarium
 8. Programy realizowane w szkole
 9. Dokumenty szkolne
 10. Procedury
 11. Psycholog
 12. Logopeda
 13. Biblioteka
 14. Sport
 15. Osiągnięcia/Sukcesy
 16. Zajęcia pozalekcyjne
 17. BIP
 18. Galeria
 19. Dla uczniów
 20. Plan lekcji
 21. Podręczniki
 22. Samorząd Uczniowski
 23. Skrzynka zaufania
 24. Gazetka szkolna
 25. Pisać każdy może...
 26. Ciekawe strony
 27. Dla rodziców
 28. Komunikaty
 29. Rada Rodziców
 30. Dowozy
 31. Linki
 32.  


szkola_bez_przemocy
 
Szkoła Podstawowa w Kunowie im. Jana Brzechwy, Kunowo 45a, 73-110 Stargard Szcz., tel/fax 091 561 00 16, sp@kunowo.edu.pl

Iwona Przybylska

Kącik przyrodnika

 

    "Kącik przyrodnika"   zaprasza serdecznie na podróż po ciekawych miejscach naszego regionu.

    Dzisiaj wybierzemy się na długi, jesienny spacer do ogrodu dendrologicznego w Przelewicach.

    W typowo rolniczym krajobrazie Ziemi Pyrzyckiej, słynnej z wysokich urodzajów, we wsi Przelewice położonej w odległości 15km od Pyrzyc znajdziemy wyspę zieleni i kwiatów. Wyspą tą jest przepiękny ogród - pełen osobliwych drzew, krzewów i kwiatów - nawet jesienią. na wstepie należy wyjaśnić, że mamy tu do czynienia ze szczególnym rodzajem ogrodu botanicznego, w którym uprawia sie głównie rośliny drzewiaste - stąd nosi on nazwę ogrodu dendrologicznego (z j. greckiego: dendron - drzewo, logos - nauka).

    Zobaczymy tutaj bogatą kolekcję pochodzących z odległych regionów świata drzew i krzewów, które są nieocenionym skarbem dla nauki i dydaktyki.

    Gdy nacieszymy już wzrok osbliwościami przyrody - w cieniu rozłożystych buków, w uroczej Dolinie pięciu Stawów, czy też w Ogrodzie Japońskim - wszędzie tam, w ciszy przerywanej tylko świergotem ptaków, znajdziemy kilka godzin cudownego, kojącego wypoczynku, regenerującego zdrowie.

 

   

 

     

 

 

 


 

Artykuły

 

 

 


 

    Z myślą o szóstoklasistach i czekajacym ich sprawdzianie końcoworocznym, przedstawiam małą powtórkę z czytania planu oraz mapy topograficznej. Zachęcam do samodzielnego wykonania zadań, będzie to świetny trening przed czekającą Was powtórką.

 

Czytamy mapę topograficzną

Ankieta

Co robisz w wolnym czasie?

 • oglądam TV
 • gram na komputerze
 • spotykam się ze znajomymi
 • odwiedzam rodzinę
 • uprawiam sport
 • idę do kina
 • inne