Jesienne zajęcia edukacji ekologicznej. Barzkowice 2015

29 października 2015 roku uczniowie klas IV-VI mieli okazję uczestniczyć w "Jesiennych zajęciach edukacji ekologicznej" jak co roku organizowanych przez Barzkowicki Ośrodek Edukacji Ekologicznej. Warsztaty obejmowały dwa zakresy tematyczne: ”Zasoby przyrody” oraz ”W przyjaźni z drzewami”.

Podczas trwania zajęć dzieci rozpoznawały pospolite gatunki drzew i zapoznały się ze sposobami ochrony drzew w Polsce.

Równie interesujące były obserwacje owadów szczególnie z wykorzystaniem mikroskopów. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz „Energia wiatru, wody i słońca” z modelami demonstracyjnymi siłowni wiatrowej oraz pokaz przedmiotów wykonanych z biosurowców np. długopisy z mączki kukurydzianej.

Rośliny „energetyczne” można było obejrzeć w biosurowcowym ogrodzie.

W czasie zajęć terenowych uczniowie odwiedzili oczyszczalnie ścieków ”Ogrody odnowy”, gdzie poznały naturalne metody oczyszczania ścieków.

Przepięknymi barwami przywitał nas barzkowicki park z pięknymi, wiekowymi klonami, dębami, platanami i rzadkimi tulipanowcami.

Przechadzka zasypanymi jesiennymi liśćmi ścieżkami dały możliwość obejrzenia starodrzewia oraz pięknych, barzkowickich stawów.

Jesień zachwyciła nas wszystkich.