Konkurs plastyczny „Przemocy w rodzinie mówię STOP”

27 listopada w starostwie odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego pn. „Przemocy w rodzinie mówię STOP”, zorganizowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Stargardzie Szczecińskim.

Do drugiej edycji zgłosiło się dziesięć szkół podstawowych i cztery gimnazjalne.

Laureaci otrzymali nagrody i dyplomy z rąk Starosty Stargardzkiego Ireneusza Rogowskiego oraz Członka Zarządu Powiatu Adama Chrałowicza. W uroczystości uczestniczyły również Panie: Irena Nawrocka – Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie oraz Małgorzata Złotek – Dyrektor Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia Starostwa Powiatowego.

Temat konkursu dotyczył bolesnego i trudnego zjawiska, często traktowanego jako tabu. O tym, że jednak warto o nim rozmawiać i wspólnie poszukiwać rozwiązań problemu, świadczyło zainteresowanie konkursem. Uczniowie wykonali łącznie aż 64 prace.

W kategorii szkół podstawowych III miejsce zajął nasz uczeń Danial Tuchorski. Ogólnie w konkursie mogło wziąć udział tylko 7 prac. Wszystkie, które dostarczyliśmy były także wspaniałe, no ale cóż - konkurencja była na wysokim poziomie.