Kto czyta książki, ten żyje podwójnie!

Kolejny raz nasza szkoła wzięła udział w akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Głośne czytanie odbywało się codziennie rano od 12 do 16 grudnia 2016 r. na pierwszej lekcji. Uczniowie podzieleni na trzy grupy wiekowe słuchali fragmentu ciekawej książki, codziennie innej.

Zwykle czytana książka natychmiast znikała z biblioteki – wypożyczona przez zaciekawionego czytelnika. Bardzo podobały się uczniom książki wesołe, pełne humoru, jak „Absolutnie niesamowite przygody prosiaka”. Okazało się, że historie poważne i niewesołe, np. „Czy wojna jest dla dziewczyn” lub „Nils Paluszek”, też budzą duże emocje i interesują dzieci.

W ciągu tego tygodnia uczniowie poznali jeszcze inne książki:

Wszystkie te nowe i pięknie wydane książki zostały kupione rok temu do naszej biblioteki szkolnej dzięki dofinansowaniu z programu „Książki naszych marzeń”.

Barbara Eiding