Lekcja historii z IPN - 15.04.2016 r.

W dniu 15 kwietnia br. uczniowie naszej szkoły wysłuchali ciekawej lekcji historii pt.: „Żołnierze wyklęci 1944-1963. W walce o wolność i niepodległość”, które przeprowadziła Pani Magdalena Wujda z Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Szczecinie. W przystępny, ogólny sposób opowiedziała dzieciom o przebiegu II wojny światowej, nakreśliła historię rodzenia się oporu Polaków wobec okupanta, początkowo niemieckiego, później, po wojnie – sowieckiego.

Aby przybliżyć uczniom ten fragment historii Pani M. Wujda przedstawiła szczegółowo los Inki, czyli Danuty Siedzikówny sanitariuszki oddziału żołnierzy wyklętych.

Uczniowie naszej szkoły wysłuchali z wielkim zainteresowaniem tej tragicznej historii, mogli obejrzeć dostępne zdjęcia i dokumenty. Było to ciekawe i pouczające spotkanie.