Międzyszkolny Konkurs Recytacji Poezji Wisławy Szymborskiej i Czesława Miłosza - 27.01.2016

Uczniowie naszej szkoły bardzo chętnie uczestniczą w różnorodnych konkursach artystycznych, zdobywając na tym polu liczne laury. Tym razem możemy pochwalić się sukcesem uczennicy klasy czwartej Nelly Czajki-Rożek. Nelly przygotowała się do międzyszkolnego konkursu recytacji poezji Wisławy Szymborskiej i Czesława Miłosza zorganizowanego przez Gimnazjum nr 4 w Stargardzie. Wskazówek i rad udzielała dziewczynce Pani Małgorzata Budzyńska. Ciężka praca przyniosła efekt w postaci II miejsca na podium. Recytatorka przedstawiła wiersze noblistów w sposób niezwykle ekspresyjny, co przyciągnęło uwagę jury. Wiersze "Kot w pustym mieszkaniu" W. Szymborskiej i "Droga" Cz. Miłosza to niezwykle piękne utwory, jednak sposób ich interpretacji może być różny. To co zaprezentowała Nelly mogło się podobać, stąd tak wysoka ocena słuchaczy.