Mikołajkowy turniej piłki nożnej 2015

Emocje, jak na Mundialu. Mikołajkowy turniej piłki nożnej

Kontynuując tradycję mikołajkowego turnieju piłki nożnej, pod hasłem „Żyj zdrowo walcz sportowo” 4 grudnia 2015 r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Kunowie, odbył się VII Mikołajkowy Halowy Turniej Piłki Nożnej, którego współorganizatorem była Gminna Komisja Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kobylance. Do rozgrywek przystąpili zawodnicy z trzech szkół gminy Kobylanka, reprezentacje klas I – III i klas IV – VI. Przed rozpoczęciem turnieju, drużyny zostały rozlosowane. Uroczystego otwarcia turnieju dokonał dyrektor szkoły Mariusz Nosal.

Celem turnieju była popularyzacja gry w piłkę nożną, promowanie zdrowego stylu życia oraz wyłonienie najlepszego zespołu.

Turniej odbył się systemem gier „każdy z każdym”. Po rozegraniu wszystkich meczy klasyfikacja końcowa turnieju przedstawiała się następująco:

I miejsce zajęła  drużyna ze Szkoły Podstawowej w Kunowie
II miejsce zajęła drużyna z ZSP z Reptowa
III miejsce zajęła Szkoła Podstawowa z Kobylanki

Nagrody indywidualne otrzymali:

Michał Buziewicz najlepszy zawodnik
Filip Wawrzyniak najlepszy strzelec

Nagrodami w turnieju były: puchary za I, II i III miejsce, statuetki dla najlepszego zawodnika, dla najlepszego strzelca i statuetka dla najlepszego bramkarza, dla wszystkich uczestników pamiątkowe medale oraz słodki poczęstunek.

Rywalizacja trwała kilka godzin, zawodnikom nie brakowało ani zapału ani umiejętności. Turniej stał na wysokim poziomie sportowym. Do ostatnich sekund mecze były niezwykle zacięte i emocjonujące.

Zawody odbyły się w miłej i sympatycznej atmosferze. Każda z drużyn zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie.

Sędzią turnieju byli Jacek Kulwiński i Marzanna Flegel - nauczyciele wychowania fizycznego.

Ze sportowym pozdrowieniem organizatorzy imprezy:
Grażyna Siwiec, Aurelia Michalska, Małgorzata Budzyńska i Monika Błaszczeć