Ogólnopolski Konkurs Matematyczny – Panda 2016

Samuel 3, a Paweł 4 w Polsce!!!

Kolejny wielki sukces zanotowali nasi uczniowie, tym razem, w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym Panda. W kategorii klas czwartych Samuel Samsel oraz Paweł Maj, zajęli odpowiednio 3 i 4 miejsce w Polsce na 771 uczestników w tej kategorii wiekowej.

Uczniowie mieli za zadanie rozwiązać test, który składał się z 30 zadań. Do każdego pytania podane były cztery warianty odpowiedzi, z których tylko jeden był prawidłowy.  Za udzielenie poprawnej odpowiedzi na dane pytanie, uczeń otrzymywał 1 punkt, błędnej – 1, a za nieudzielenie odpowiedzi 0 punktów. Aby żaden uczestnik nie zakończył konkursu z ujemnym wynikiem, organizator przyznał na starcie każdemu uczestnikowi 30 punktów. W związku z tym zawodnik mógł zdobyć maksymalnie 60 punktów, a minimalnie 0 punktów.

Warto w tym miejscu dodać, że również pozostali uczniowie naszej szkoły spisali się wyśmienicie i zasługują na duże słowa uznania.

Klasa IV
Samuel Samsel – 58/60 punktów – dyplom laureata oraz nagroda książkowa
Paweł Maj – 57 punktów – dyplom laureata oraz nagroda książkowa
Martyna Wolna – 50 punktów
Amelia Samsel – 48 punktów
Nelly Czajka Rożek – 38 punktów

Klasa V
Danial Tuchorski – 40 punktów
Korneliusz Janeczek – 14 punktów

Klasa VI
Wiktoria Maj – 49 punktów

Wszystkim uczniom należą się wielkie gratulacje i już czekamy na nowy rok szkolny i kolejne konkursy matematyczne!!!

A podsumowaniem tego jakże udanego roku niech będzie piękne motto Leona Jeśmanowicza, profesora Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, który powiedział:

„Nic na świecie nie przychodzi bez pracy. W matematyce nie ma talentów. Talent to zdolność logicznego myślenia, a tę nabywa się przez długą pracę”