Szanowni Państwo!

Szkoła Podstawowa w Kunowie jest placówką, która główny nacisk kładzie na indywidualny i wszechstronny rozwój każdego ucznia oraz wyposażenie go w wiedzę i umiejętności umożliwiające przygotowanie do odniesienia sukcesu – w nauce i w życiu. Struktura naszej szkoły opiera się na zgodnej współpracy: nauczycieli, uczniów i rodziców. Jesteśmy małą szkołą, dzięki czemu bezpieczną i przyjazną każdemu uczniowi.
 1. O szkole
 2. Grono pedagogiczne
 3. Historia
 4. Patron szkoły
 5. Przyjaciele szkoły
 6. Kalendarz 2016/2017
 7. Kalendarium
 8. Programy realizowane w szkole
 9. Dokumenty szkolne
 10. Procedury
 11. Pedagog
 12. Psycholog
 13. Logopeda
 14. Biblioteka
 15. Sport
 16. Osiągnięcia/Sukcesy
 17. Zajęcia pozalekcyjne
 18. BIP
 19. Galeria
 20. Dla uczniów
 21. Plan lekcji
 22. Podręczniki
 23. Samorząd Uczniowski
 24. Skrzynka zaufania
 25. Gazetka szkolna
 26. Pisać każdy może...
 27. Ciekawe strony
 28. Dla rodziców
 29. Komunikaty
 30. Rada Rodziców
 31. Dowozy
 32. Linki
 33.  


szkola_bez_przemocy
 
Szkoła Podstawowa w Kunowie im. Jana Brzechwy, Kunowo 45a, 73-110 Stargard Szcz., tel/fax 091 561 00 16, sp@kunowo.edu.pl

Pancake Day 2017

 

 

 

W dniach 11-12 kwietnia w naszej szkole zrobiło się wyjątkowo słodko – obchodziliśmy Pancake Day, czyli Dzień Naleśnika. W Wielkiej Brytanii Pancake Day obchodzony jest w przeddzień Środy Popielcowej. Główna idea taka sama jak w innych europejskich krajach: z czystym sumieniem można objeść się naleśnikami, aby spokojnie przetrwać Wielki Post.Według legendy, święto zostało zapoczątkowane przez gospodynię domową z miasteczka Olney. We Wtorek Rozgrzeszenia (Shrove Tuesday) była tak zaangażowana w smażenie naleśników, że dopiero dzwony kościelne przypomniały jej o nabożeństwie pokutnym. Obawiając się o swoje naleśniki, pobiegła do kościoła w fartuchu nadal trzymając w rękach rozgrzaną patelnię. Uczniowie klas IV-VI bardzo dobrze przygotowali się do tego dnia. Klasa V wykonała plakaty, które przybliżyły pozostałym uczniom historię i zwyczaje związane z Pancake Day i Easter (Wielkanocą). Nie zabrakło także przepisów na naleśniki w języku angielskim. Wszyscy bardzo zaangażowali się w przygotowania, rezultatem czego były przepyszne gofry i naleśniki:)

 

 

 

 

 

 

 

 

Galeria zdjęć

Ankieta

Co robisz w wolnym czasie?

 • oglądam TV
 • gram na komputerze
 • spotykam się ze znajomymi
 • odwiedzam rodzinę
 • uprawiam sport
 • idę do kina
 • inne