Szanowni Państwo!

Szkoła Podstawowa w Kunowie jest placówką, która główny nacisk kładzie na indywidualny i wszechstronny rozwój każdego ucznia oraz wyposażenie go w wiedzę i umiejętności umożliwiające przygotowanie do odniesienia sukcesu – w nauce i w życiu. Struktura naszej szkoły opiera się na zgodnej współpracy: nauczycieli, uczniów i rodziców. Jesteśmy małą szkołą, dzięki czemu bezpieczną i przyjazną każdemu uczniowi.
 1. O szkole
 2. Grono pedagogiczne
 3. Historia
 4. Patron szkoły
 5. Przyjaciele szkoły
 6. Kalendarz 2016/2017
 7. Kalendarium
 8. Programy realizowane w szkole
 9. Dokumenty szkolne
 10. Procedury
 11. Psycholog
 12. Logopeda
 13. Biblioteka
 14. Sport
 15. Osiągnięcia/Sukcesy
 16. Zajęcia pozalekcyjne
 17. BIP
 18. Galeria
 19. Dla uczniów
 20. Plan lekcji
 21. Podręczniki
 22. Samorząd Uczniowski
 23. Skrzynka zaufania
 24. Gazetka szkolna
 25. Pisać każdy może...
 26. Ciekawe strony
 27. Dla rodziców
 28. Komunikaty
 29. Rada Rodziców
 30. Dowozy
 31. Linki
 32.  


szkola_bez_przemocy
 
Szkoła Podstawowa w Kunowie im. Jana Brzechwy, Kunowo 45a, 73-110 Stargard Szcz., tel/fax 091 561 00 16, sp@kunowo.edu.pl

Pancake Day 2017

 

 

 

W dniach 11-12 kwietnia w naszej szkole zrobiło się wyjątkowo słodko – obchodziliśmy Pancake Day, czyli Dzień Naleśnika. W Wielkiej Brytanii Pancake Day obchodzony jest w przeddzień Środy Popielcowej. Główna idea taka sama jak w innych europejskich krajach: z czystym sumieniem można objeść się naleśnikami, aby spokojnie przetrwać Wielki Post.Według legendy, święto zostało zapoczątkowane przez gospodynię domową z miasteczka Olney. We Wtorek Rozgrzeszenia (Shrove Tuesday) była tak zaangażowana w smażenie naleśników, że dopiero dzwony kościelne przypomniały jej o nabożeństwie pokutnym. Obawiając się o swoje naleśniki, pobiegła do kościoła w fartuchu nadal trzymając w rękach rozgrzaną patelnię. Uczniowie klas IV-VI bardzo dobrze przygotowali się do tego dnia. Klasa V wykonała plakaty, które przybliżyły pozostałym uczniom historię i zwyczaje związane z Pancake Day i Easter (Wielkanocą). Nie zabrakło także przepisów na naleśniki w języku angielskim. Wszyscy bardzo zaangażowali się w przygotowania, rezultatem czego były przepyszne gofry i naleśniki:)

 

 

 

 

 

 

 

 

Galeria zdjęć

Ankieta

Co robisz w wolnym czasie?

 • oglądam TV
 • gram na komputerze
 • spotykam się ze znajomymi
 • odwiedzam rodzinę
 • uprawiam sport
 • idę do kina
 • inne