Szanowni Państwo!

Szkoła Podstawowa w Kunowie jest placówką, która główny nacisk kładzie na indywidualny i wszechstronny rozwój każdego ucznia oraz wyposażenie go w wiedzę i umiejętności umożliwiające przygotowanie do odniesienia sukcesu – w nauce i w życiu. Struktura naszej szkoły opiera się na zgodnej współpracy: nauczycieli, uczniów i rodziców. Jesteśmy małą szkołą, dzięki czemu bezpieczną i przyjazną każdemu uczniowi.
 1. O szkole
 2. Grono pedagogiczne
 3. Historia
 4. Patron szkoły
 5. Przyjaciele szkoły
 6. Kalendarz 2016/2017
 7. Kalendarium
 8. Programy realizowane w szkole
 9. Dokumenty szkolne
 10. Procedury
 11. Psycholog
 12. Logopeda
 13. Biblioteka
 14. Sport
 15. Osiągnięcia/Sukcesy
 16. Zajęcia pozalekcyjne
 17. BIP
 18. Galeria
 19. Dla uczniów
 20. Plan lekcji
 21. Podręczniki
 22. Samorząd Uczniowski
 23. Skrzynka zaufania
 24. Gazetka szkolna
 25. Pisać każdy może...
 26. Ciekawe strony
 27. Dla rodziców
 28. Komunikaty
 29. Rada Rodziców
 30. Dowozy
 31. Linki
 32.  


szkola_bez_przemocy
 
Szkoła Podstawowa w Kunowie im. Jana Brzechwy, Kunowo 45a, 73-110 Stargard Szcz., tel/fax 091 561 00 16, sp@kunowo.edu.pl

Pangea - Wrocław, 10.04.2017

    10 kwietnia we Wrocławiu odbył się etap finałowy Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego „Pangea”. W I etapie, w kategorii klas piątych, nasi uczniowie Paulina Szymańska, Amelia Samsel, Paweł Maj oraz Samuel Samsel uzyskali maksymalną ilość punktów tj. 30 i zostali zaproszeni na etap finałowy. 

 

    Każdy z uczestników miał za zadanie rozwiązać test składający się z 30 pytań w czasie 60 minut. Zadania miały formę testu jednokrotnego wyboru. Do każdego pytania było 5 odpowiedzi, z których tylko jedna była prawidłowa. W przypadku udzielenia błędnej odpowiedzi, punkty były odejmowane.

 

    Tegoroczny test okazał się dla wielu uczestników niezmiernie trudny, głównie ze względu na bardzo wysoki poziom trudności zadań oraz krótki czas wskazania odpowiedzi (średnio 2 minuty na 1 zadanie). 

 

    Najlepiej z naszej czwórki wypadł Samuel, który zajął rewelacyjne 14 miejsce w Polsce!!! W zeszłym roku był 39, co również było nie lada osiągnięciem. Po raz kolejny nasi uczniowie wykazali się wielkimi umiejętnościami rozwiązywania zadań wymagających logicznego myślenia oraz zastosowania wiedzy matematycznej wykraczającej poza podstawę programową klasy piątej. Zapewne to nie ostatni sukces naszych uczniów w tym roku szkolnym. Czekamy na kolejne:)

 

 

Wielkie gratulacje dla całej czwórki!!!

 

 

Jak powiedział Galileusz – „Matematyka jest alfabetem, za pomocą którego Bóg opisał wszechświat”, jeśli więc chcemy zrozumieć otaczający nasz świat, warto najpierw spróbować zrozumieć matematykę.

    

 

 

 

 

 

 

Ankieta

Co robisz w wolnym czasie?

 • oglądam TV
 • gram na komputerze
 • spotykam się ze znajomymi
 • odwiedzam rodzinę
 • uprawiam sport
 • idę do kina
 • inne