Szanowni Państwo!

Szkoła Podstawowa w Kunowie jest placówką, która główny nacisk kładzie na indywidualny i wszechstronny rozwój każdego ucznia oraz wyposażenie go w wiedzę i umiejętności umożliwiające przygotowanie do odniesienia sukcesu – w nauce i w życiu. Struktura naszej szkoły opiera się na zgodnej współpracy: nauczycieli, uczniów i rodziców. Jesteśmy małą szkołą, dzięki czemu bezpieczną i przyjazną każdemu uczniowi.
 1. O szkole
 2. Grono pedagogiczne
 3. Historia
 4. Patron szkoły
 5. Przyjaciele szkoły
 6. Kalendarz 2016/2017
 7. Kalendarium
 8. Programy realizowane w szkole
 9. Dokumenty szkolne
 10. Procedury
 11. Pedagog
 12. Psycholog
 13. Logopeda
 14. Biblioteka
 15. Sport
 16. Osiągnięcia/Sukcesy
 17. Zajęcia pozalekcyjne
 18. BIP
 19. Galeria
 20. Dla uczniów
 21. Plan lekcji
 22. Podręczniki
 23. Samorząd Uczniowski
 24. Skrzynka zaufania
 25. Gazetka szkolna
 26. Pisać każdy może...
 27. Ciekawe strony
 28. Dla rodziców
 29. Komunikaty
 30. Rada Rodziców
 31. Dowozy
 32. Linki
 33.  


szkola_bez_przemocy
 
Szkoła Podstawowa w Kunowie im. Jana Brzechwy, Kunowo 45a, 73-110 Stargard Szcz., tel/fax 091 561 00 16, sp@kunowo.edu.pl

PASOWANIE NA UCZNIA 2015

 

 

 

 

 

”Moi drodzy przyjaciele, razem zawsze jest weselej”

 

 

    Pod takim hasłem 16 października odbyła się uroczystość przyjęcia pierwszoklasistów w poczet uczniów Szkoły Podstawowej w Kunowie. Stało się to w obecności zacnych gości: Pani Poseł na Sejm RP Zofii Ławrynowicz, Przewodniczącej Rady Miejskiej, Pani Agnieszki Ignasiak, Podinspektora Wydziału do Spraw Oświaty Urzędu Gminy Kobylanka, Pani Ireny Staniszewskiej, Sołtysa wsi Skalin, Pani Marii Gołębiowskiej, Przewodniczącego Rady Rodziców, Pana Pawła Panka, Pana dyrektora Mariusza Nosala, rodziców, nauczycieli i uczniów.

 

    Uczniowie klasy pierwszej przygotowywali się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Poznawali szkołę, jej pracowników, uczyli się zasad zachowania w szkole, w klasie. Poznawali zasady ruchu drogowego, ćwiczyli sprawność fizyczną. Uczyli się recytować wiersze i śpiewać piosenki, aby tego wyjątkowego dnia udowodnić przed szanowną publicznością, że „uczniami być mogą”. Okazało się, że pierwszoklasiści świetnie poradzili sobie z zadaniami przygotowanymi przez wróżkę Alfabecję, Ciekawolezję i wróżka Eksperymentariusza z Krainy Mądrości i mogli przystąpić do ślubowania.

 

    W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym uczniowie ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom, być dumą Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Kunowie. Po złożeniu ślubowania, Pan dyrektor dokonał symbolicznego pasowania każdego pierwszoklasisty na ucznia oraz wręczył pamiątkowy dyplom.

 

 

 

    Po zakończeniu pasowania dyrektor i zaproszeni goście złożyli uczniom klasy pierwszej serdeczne życzenia wielu sukcesów na nowej drodze edukacji oraz wręczyli upominki.

 

 

 

 

 

 

    Finałem całej uroczystości było „słodkie” przyjęcie przygotowane przez bardzo zaangażowanych w to wydarzenie rodziców. Ten dzień na długo zostanie pierwszakom i ich rodzicom w pamięci.

 

 

 

 

Życzę Wam Drodzy Pierwszoklasiści wielu sukcesów w nauce,

dużo, dużo radości, żeby uśmiech gościł codziennie na Waszych twarzach,

aby spełniły się Wasze marzenia, a słowa przysięgi zostały

na zawsze w Waszych sercach i pamięci...

wychowawczyni Jolanta Grzegorczyk

 

Ankieta

Co robisz w wolnym czasie?

 • oglądam TV
 • gram na komputerze
 • spotykam się ze znajomymi
 • odwiedzam rodzinę
 • uprawiam sport
 • idę do kina
 • inne