Szanowni Państwo!

Szkoła Podstawowa w Kunowie jest placówką, która główny nacisk kładzie na indywidualny i wszechstronny rozwój każdego ucznia oraz wyposażenie go w wiedzę i umiejętności umożliwiające przygotowanie do odniesienia sukcesu – w nauce i w życiu. Struktura naszej szkoły opiera się na zgodnej współpracy: nauczycieli, uczniów i rodziców. Jesteśmy małą szkołą, dzięki czemu bezpieczną i przyjazną każdemu uczniowi.
 1. O szkole
 2. Grono pedagogiczne
 3. Historia
 4. Patron szkoły
 5. Przyjaciele szkoły
 6. Kalendarz 2016/2017
 7. Kalendarium
 8. Programy realizowane w szkole
 9. Dokumenty szkolne
 10. Procedury
 11. Psycholog
 12. Logopeda
 13. Biblioteka
 14. Sport
 15. Osiągnięcia/Sukcesy
 16. Zajęcia pozalekcyjne
 17. BIP
 18. Galeria
 19. Dla uczniów
 20. Plan lekcji
 21. Podręczniki
 22. Samorząd Uczniowski
 23. Skrzynka zaufania
 24. Gazetka szkolna
 25. Pisać każdy może...
 26. Ciekawe strony
 27. Dla rodziców
 28. Komunikaty
 29. Rada Rodziców
 30. Dowozy
 31. Linki
 32.  


szkola_bez_przemocy
 
Szkoła Podstawowa w Kunowie im. Jana Brzechwy, Kunowo 45a, 73-110 Stargard Szcz., tel/fax 091 561 00 16, sp@kunowo.edu.pl

Patron szkoły

 

    Rok 2010 był rokiem jubileuszowym (65 - lecie powstania szkoły), a każdy jubileusz budzi wspomnienia, jest okazją do spojrzenia wstecz, jak szkoła rozwijała się i zmieniała swoje oblicze wraz z duchem czasów. Przyszedł czas na refleksje. Wtedy to zrozumieliśmy, że wato podjąć działania, mające na celu pokazanie naszej odrębności, indywidualności, tożsamości, wyróżniającej nas spośród innych szkół. Podjęliśmy decyzję, że warto mieć patrona szkoły i własny sztandar. Patron i sztandar są symbolami jednoczącymi kolejne pokolenia uczniów, zobowiązują do godnego reprezentowania szkoły.

 

    Nadanie imienia szkole jest dla uczniów, nauczycieli i środowiska lokalnego wielkim przeżyciem. Wybór zaś patrona, to jedna z najważniejszych decyzji w życiu każdej szkoły. Uważamy, że szkoła bez imienia jest jak człowiek bez nazwiska. W wyniku podjętych procedur zarówno uczniowie, rodzice jak i nauczyciele wyrazili wolę, aby nasza szkoła nosiła imię Jana Brzechwy. Chcemy, aby nasi uczniowie kształtowali swoją osobowość w oparciu o wybitną postać i niekwestionowany autorytet wśród twórców dziecięcej literatury. Pragniemy, aby Jan Brzechwa stał się naszym patronem już od 1 września 2011 r., natomiast uroczyste nadanie imienia szkole odbyło się w dniu 28 października 2011 r.

 

 

Artykuły w tym dziale:

Ankieta

Co robisz w wolnym czasie?

 • oglądam TV
 • gram na komputerze
 • spotykam się ze znajomymi
 • odwiedzam rodzinę
 • uprawiam sport
 • idę do kina
 • inne