Pokaz historyczny "Życie i kultura w Średniowieczu" - 13.12.2016

13 grudnia cofnęliśmy się w czasie do okresu Średniowiecza, kiedy to dzielni rycerze za cenę życia gotowi byli bronić swojego pana i swojej ojczyzny. Tego dnia w mury naszej szkoły przybyli rycerze, którzy pokazali nam jak wyglądało życie w Średniowieczu. Dzieci miały okazję uczestniczyć w żywej lekcji historii. Podczas pokazu uczniowie poznali kodeks rycerski, dowiedzieli się jak można było zostać rycerzem, zobaczyli jak wyglądała zbroja i broń rycerska a także narzędzia tortur, które mogli „wypróbować”. Spotkanie wywołało wiele emocji, uczniowie wykazali się dużą wiedzą, chętnie zadawali pytania i aktywnie uczestniczyli w pokazie.