Powiatowy Konkurs Wiedzy o Sporcie 06.05.2015

Piłkarze Klubu Sportowego „Błękitni” w Kunowie

W środę 6 maja w Szkole Podstawowej w Kunowie odbył się Powiatowy Konkurs Wiedzy o Sporcie. W konkursie udział wzięło 20 uczniów ze szkół gminy Kobylanka oraz ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Stargardzie Szczecińskim.

Zadaniem uczestników konkursu było rozwiązanie testu składającego się z 45 pytań zamkniętych. Każdy uczeń musiał wykazać się szczegółową wiedzą z zakresu wielu dyscyplin sportowych. Wśród pytań testowych nie brakowało również tych, które dotyczyły Klubu Piłkarskiego „Błękitni” Stargard.

Najwięcej punktów zdobył uczeń Szkoły Podstawowej w Kobylance Edgar Rudziński, który uzyskał 43 punkty na 45 możliwych. Drugie miejsce przypadło Wojciechowi Łuckiewiczowi ze Szkoły Podstawowej w Kunowie, a trzecie miejsce zajął uczeń Szkoły Podstawowej nr 7 Jan Liśkiewicz.

Punktacja zespołowa:

I miejsce – SP nr 7
II miejsce – SP Kunowo
III miejsce – SP Kobylanka
IV miejsce – ZSP Reptowo

Po konkursie zawodnicy i pozostali uczniowie naszej szkoły mieli przyjemność spotkać się z piłkarzami Klubu Sportowego „Błękitni”: Robertem Gajdą, Wojciechem Fadeckim, Łukaszem Kosakiewiczem, Bartoszem Poczobutem i Piotrem Wojtasiakiem. Piłkarze wraz z dyrektorem szkoły Mariuszem Nosalem i sponsorami: Pawłem Księdzem – Prezesem Zarządu ZZO i Przemysławem Łysoniem – Członkiem Zarządu Dyrektorem ds. ekonomicznych PEC wręczyli zwycięzcom i pozostałym uczestnikom konkursu nagrody i medale.

Po wręczeniu nagród uczestnikom konkursu, każdy uczeń mógł zadawać pytania zaproszonym gościom. Największą atrakcją była możliwość otrzymania autografu od gwiazd stargardzkiego futbolu. Nasi uczniowie podsuwali do podpisu piłki, koszulki, plakaty i foldery z wizerunkami piłkarzy. Wielu robiło sobie pamiątkowe zdjęcia z półfinalistami Pucharu Polski w piłce nożnej.

Po uroczystości goście rozegrali krótki mecz z uczniami. Dzień 6 maja na długo utkwi w pamięci wszystkich obecnych na spotkaniu miłośników piłki nożnej.

Ze sportowym pozdrowieniem
organizatorzy