Powiatowy Turniej Futbolu Stołowego - 10.06.2016

10 czerwca o godzinie 20.00 rozpoczęły się Piłkarskie Mistrzostwa Europy we Francji. Jeszcze nie wybrzmiał pierwszy gwizdek sędziego, a już mogliśmy poczuć smak emocji, których świadkami jesteśmy przy okazji tego wielkiego święta piłkarskiego. W tym dniu w Szkole Podstawowej nr 7 odbył się III Powiatowy Turniej Futbolu Stołowego tzw. „Piłkarzyki”. Zawody te na stałe wpisały się w kalendarz imprez, które odbywają się co dwa lata, przy okazji wielkich wydarzeń piłkarskich. Organizatorami zawodów były Szkoła Podstawowa nr 7 oraz z Szkoła Podstawowa w Kunowie.

W tym roku turniej odbył się pod patronatem Prezydenta Miasta – Sławomira Pajora, Starosty Stargardzkiego – Ireneusza Rogowskiego oraz Wójta Gminy Kobylanka – Mirosława Przysiwka. Patronat medialny nad imprezą sprawowało „Radio Stargard”.

W turnieju uczestniczyło dwanaście szkół podstawowych powiatu stargardzkiego: osiem ze Stargardu oraz z Reptowa, Małkocina, Kobylanki i Kunowa . Drużyny były dwuosobowe – niezależnie od wieku i płci. Zostały one podzielone na 2 grupy, w których mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym”. Do następnego etapu, gdzie obowiązywał już system pucharowy, przechodziły po 4 najlepsze drużyny. Zawodnicy grali do dwóch wygranych setów. Kilka dni przed zawodami szkoły losowały państwa – uczestników Mistrzostw Europy, pod flagą których uczestniczyły w zawodach. Walka na wszystkich stolach była zacięta, poziom gry wysoki, wszyscy świetnie się bawili.

Zgodnie z losowaniem, nasza szkoła reprezentowała „Niemcy” i wystąpiła w składzie: Nelly Czajka-Rożek oraz Filip Wawrzyniak, uczniowie klasy IV. Okazaliśmy się bezkonkurencyjni. Wygraliśmy wszystkie mecze 2 : 0. W finale pokonaliśmy „Polskę” (SP 7). Trzecie miejsce przypadło „Turcji” (ZSP Reptowo). Nie mielibyśmy nic przeciwko, aby taki finał powtórzył się w czasie mistrzostw we Francji.

Oprócz pięknych pucharów dla najlepszych drużyn, nagrodzono także trzy najlepsze pary zawodników pamiątkowymi statuetkami, piłkami, książkami oraz karnetami na basen. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale oraz drobne upominki ufundowane przez sponsorów. Wielką atrakcją dla uczestników tego turnieju była możliwość rozegrania meczu z zawodowcami, czyli zawodnikami „Błękitnych” Maciejem Więckiem, Tomaszem Pustelnikiem oraz Wojciechem Fadeckim.

Dziękujemy sponsorom: Urzędowi Miasta Stargard, Starostwu Stargardzkiemu, Urzędowi Gminy Kobylanka, Przedsiębiorstwu Energetyki Cieplnej, Miejskiemu Przedsiębiorstwu Gospodarki Komunalnej, Klubowi Sportowemu „Błękitni” oraz Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Stargardzie za ufundowanie nagród.

Zapraszamy za dwa lata przy okazji rozpoczęcia Mistrzostw Świata w Rosji.