Szanowni Państwo!

Szkoła Podstawowa w Kunowie jest placówką, która główny nacisk kładzie na indywidualny i wszechstronny rozwój każdego ucznia oraz wyposażenie go w wiedzę i umiejętności umożliwiające przygotowanie do odniesienia sukcesu – w nauce i w życiu. Struktura naszej szkoły opiera się na zgodnej współpracy: nauczycieli, uczniów i rodziców. Jesteśmy małą szkołą, dzięki czemu bezpieczną i przyjazną każdemu uczniowi.
 1. O szkole
 2. Grono pedagogiczne
 3. Historia
 4. Patron szkoły
 5. Przyjaciele szkoły
 6. Kalendarz 2016/2017
 7. Kalendarium
 8. Programy realizowane w szkole
 9. Dokumenty szkolne
 10. Procedury
 11. Pedagog
 12. Psycholog
 13. Logopeda
 14. Biblioteka
 15. Sport
 16. Osiągnięcia/Sukcesy
 17. Zajęcia pozalekcyjne
 18. BIP
 19. Galeria
 20. Dla uczniów
 21. Plan lekcji
 22. Podręczniki
 23. Samorząd Uczniowski
 24. Skrzynka zaufania
 25. Gazetka szkolna
 26. Pisać każdy może...
 27. Ciekawe strony
 28. Dla rodziców
 29. Komunikaty
 30. Rada Rodziców
 31. Dowozy
 32. Linki
 33.  


szkola_bez_przemocy
 
Szkoła Podstawowa w Kunowie im. Jana Brzechwy, Kunowo 45a, 73-110 Stargard Szcz., tel/fax 091 561 00 16, sp@kunowo.edu.pl

„Przygoda z decoupage”, kl. I

    Dzieci klasy I w Szkole Podstawowej w Kunowie na dobre rozpoczęły swoją przygodę ze zdobieniem decoupage i odkryły w sobie ukryte talenty! Własnoręcznie każde dziecko poznaną techniką ozdabiało przyniesione przez siebie pudełko po butach, jak się później okazało wszyscy zostali wybitnymi artystami;-)! Technika decoupage zwana również techniką serwetkową jest jedną z najprostszych, a zarazem najbardziej efektownych metod zdobienia.

 
    Tworzyliśmy barwne kompozycje poprzez naklejanie na pomalowaną, odpowiednio przygotowaną powierzchnię wyciętych wzorów z papierowych serwetek. Pozostałą powierzchnię przedmiotu zdobionego techniką decoupage uzupełniliśmy farbami akrylowymi, następnie nałożyliśmy warstwę lakieru tak, aby papierowe motywy były zabezpieczone przed rozdarciem lub zadrapaniem. Technika decoupage dała nam nieograniczone możliwości stworzenia pięknych i niepowtarzalnych dekoracji do domu oraz pojemników na ważne drobiazgi. Uczniowie za pomocą tej techniki i jej oryginalnym rozwiązaniom, tchnęli nowe życie w stare lub na pozór bezużyteczne pudełka. Prace zachwycały śmiałymi i nowoczesnymi wzorami. Wystarczyło, że włożyły trochę chęci, zaangażowania, pracy i każdy został małym artystą. Efekt końcowy był powalający od indywidualnego zmysłu piękna po harmoniczny dobór kolorystyki. Wiem już, że metoda ta, na tyle przypadła do gustu dzieci, że teraz czas na ozdabianie, nadawanie drugiego życia innym niepotrzebnym przedmiotom….

 
 
Dagmara Wasiak

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ankieta

Co robisz w wolnym czasie?

 • oglądam TV
 • gram na komputerze
 • spotykam się ze znajomymi
 • odwiedzam rodzinę
 • uprawiam sport
 • idę do kina
 • inne