Samuel 39 w Polsce!!! - Pangea 2016

29 kwietnia w Warszawie odbył się etap finałowy Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego „Pangea”. W I etapie, w kategorii klas IV, nasz uczeń Samuel Samsel uzyskał maksymalną ilość punktów tj. 60 i został zaproszony na etap finałowy, który odbył się w stolicy naszego kraju.

Każdy z uczestników miał za zadanie rozwiązać test składający się z 30 pytań. Zadania miały formę testu jednokrotnego wyboru. Na każde pytanie było 5 odpowiedzi, z których tylko jedna była prawidłowa. W przypadku udzielenia błędnej odpowiedzi, odejmowane były punkty.

Samuel spisał się świetnie, zajął 39 miejsce w Polsce!!! Po raz kolejny wykazał się wielkimi umiejętnościami rozwiązywania zadań wymagających logicznego myślenia oraz zastosowania wiedzy matematycznej wykraczającej poza podstawę programową klasy czwartej.

Wielkie gratulacje dla Samuela!!!

Jak powiedział Galileusz – „Matematyka jest alfabetem, za pomocą którego Bóg opisał wszechświat”, jeśli więc chcemy zrozumieć otaczający nasz świat, warto najpierw spróbować zrozumieć matematykę.