Szanowni Państwo!

Szkoła Podstawowa w Kunowie jest placówką, która główny nacisk kładzie na indywidualny i wszechstronny rozwój każdego ucznia oraz wyposażenie go w wiedzę i umiejętności umożliwiające przygotowanie do odniesienia sukcesu – w nauce i w życiu. Struktura naszej szkoły opiera się na zgodnej współpracy: nauczycieli, uczniów i rodziców. Jesteśmy małą szkołą, dzięki czemu bezpieczną i przyjazną każdemu uczniowi.
 1. O szkole
 2. Grono pedagogiczne
 3. Historia
 4. Patron szkoły
 5. Przyjaciele szkoły
 6. Kalendarz 2016/2017
 7. Kalendarium
 8. Programy realizowane w szkole
 9. Dokumenty szkolne
 10. Procedury
 11. Pedagog
 12. Psycholog
 13. Logopeda
 14. Biblioteka
 15. Sport
 16. Osiągnięcia/Sukcesy
 17. Zajęcia pozalekcyjne
 18. BIP
 19. Galeria
 20. Dla uczniów
 21. Plan lekcji
 22. Podręczniki
 23. Samorząd Uczniowski
 24. Skrzynka zaufania
 25. Gazetka szkolna
 26. Pisać każdy może...
 27. Ciekawe strony
 28. Dla rodziców
 29. Komunikaty
 30. Rada Rodziców
 31. Dowozy
 32. Linki
 33.  


szkola_bez_przemocy
 
Szkoła Podstawowa w Kunowie im. Jana Brzechwy, Kunowo 45a, 73-110 Stargard Szcz., tel/fax 091 561 00 16, sp@kunowo.edu.pl
 • Strona główna >
 • Nowości >
 • Spotkanie z Sędzią Anną Marią Wesołowską - 28.11.2016 >

Spotkanie z Sędzią Anną Marią Wesołowską - 28.11.2016

    28 listopada uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w niezwykłej prelekcji prowadzonej przez Panią Annę Marię Wesołowską - sędzię w stanie spoczynku, bohaterkę popularnego programu telewizyjnego, autorkę poradników prawnych. 

    Anna Maria Wesołowska uświadamiała uczniów, gdzie istnieją granice między głupstwem a przestępstwem, żartem a wykroczeniem. Pani Sędzia przedstawiała konsekwencje łamania prawa przez młodych ludzi wspierając się przykładami zaczerpniętymi z pracy sędziowskiej. Wśród poruszanych kwestii znalazły się takie jak: wyśmiewanie, kopanie, bicie, niszczenie mienia, rozbój, demoralizacja, podrabianie dokumentów, cyberprzemoc.
 
    Pani Sędzia zachęcała dzieci do rozmów z dorosłymi i proszenia o pomoc w sytuacjach trudnych. Podkreślała konieczność reagowania na krzywdę drugiej osoby.
 
    Podczas spotkania Pani Anna Maria Wesołowska zachęcała uczniów do tworzenia w szkołach tzw. „kącika prawnego”, w którym powinny się znaleźć podstawowe informacje prawne odnoszące się do życia młodych ludzi i ich rodzin. 
 
    Uczniowie podczas wizyty Pani Sędzi mogli dowiedzieć się wiele o pracy sędziego, pracy  w sądzie, a także o wymaganiach tego zawodu i ścieżce edukacyjnej. Mieli okazję przymierzyć togę sędziowską i wziąć do ręki łańcuch. Istniała także możliwość zadawania pytań, otrzymania autografu oraz zrobienia pamiątkowego zdjęcia.
 
 
 
 
 
 
 
 

Ankieta

Co robisz w wolnym czasie?

 • oglądam TV
 • gram na komputerze
 • spotykam się ze znajomymi
 • odwiedzam rodzinę
 • uprawiam sport
 • idę do kina
 • inne