Szanowni Państwo!

Szkoła Podstawowa w Kunowie jest placówką, która główny nacisk kładzie na indywidualny i wszechstronny rozwój każdego ucznia oraz wyposażenie go w wiedzę i umiejętności umożliwiające przygotowanie do odniesienia sukcesu – w nauce i w życiu. Struktura naszej szkoły opiera się na zgodnej współpracy: nauczycieli, uczniów i rodziców. Jesteśmy małą szkołą, dzięki czemu bezpieczną i przyjazną każdemu uczniowi.
 1. O szkole
 2. Grono pedagogiczne
 3. Historia
 4. Patron szkoły
 5. Przyjaciele szkoły
 6. Kalendarz 2016/2017
 7. Kalendarium
 8. Programy realizowane w szkole
 9. Dokumenty szkolne
 10. Procedury
 11. Psycholog
 12. Logopeda
 13. Biblioteka
 14. Sport
 15. Osiągnięcia/Sukcesy
 16. Zajęcia pozalekcyjne
 17. BIP
 18. Galeria
 19. Dla uczniów
 20. Plan lekcji
 21. Podręczniki
 22. Samorząd Uczniowski
 23. Skrzynka zaufania
 24. Gazetka szkolna
 25. Pisać każdy może...
 26. Ciekawe strony
 27. Dla rodziców
 28. Komunikaty
 29. Rada Rodziców
 30. Dowozy
 31. Linki
 32.  


szkola_bez_przemocy
 
Szkoła Podstawowa w Kunowie im. Jana Brzechwy, Kunowo 45a, 73-110 Stargard Szcz., tel/fax 091 561 00 16, sp@kunowo.edu.pl
 • Strona główna >
 • Nowości >
 • Spotkanie z Sędzią Anną Marią Wesołowską - 28.11.2016 >

Spotkanie z Sędzią Anną Marią Wesołowską - 28.11.2016

    28 listopada uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w niezwykłej prelekcji prowadzonej przez Panią Annę Marię Wesołowską - sędzię w stanie spoczynku, bohaterkę popularnego programu telewizyjnego, autorkę poradników prawnych. 

    Anna Maria Wesołowska uświadamiała uczniów, gdzie istnieją granice między głupstwem a przestępstwem, żartem a wykroczeniem. Pani Sędzia przedstawiała konsekwencje łamania prawa przez młodych ludzi wspierając się przykładami zaczerpniętymi z pracy sędziowskiej. Wśród poruszanych kwestii znalazły się takie jak: wyśmiewanie, kopanie, bicie, niszczenie mienia, rozbój, demoralizacja, podrabianie dokumentów, cyberprzemoc.
 
    Pani Sędzia zachęcała dzieci do rozmów z dorosłymi i proszenia o pomoc w sytuacjach trudnych. Podkreślała konieczność reagowania na krzywdę drugiej osoby.
 
    Podczas spotkania Pani Anna Maria Wesołowska zachęcała uczniów do tworzenia w szkołach tzw. „kącika prawnego”, w którym powinny się znaleźć podstawowe informacje prawne odnoszące się do życia młodych ludzi i ich rodzin. 
 
    Uczniowie podczas wizyty Pani Sędzi mogli dowiedzieć się wiele o pracy sędziego, pracy  w sądzie, a także o wymaganiach tego zawodu i ścieżce edukacyjnej. Mieli okazję przymierzyć togę sędziowską i wziąć do ręki łańcuch. Istniała także możliwość zadawania pytań, otrzymania autografu oraz zrobienia pamiątkowego zdjęcia.
 
 
 
 
 
 
 
 

Ankieta

Co robisz w wolnym czasie?

 • oglądam TV
 • gram na komputerze
 • spotykam się ze znajomymi
 • odwiedzam rodzinę
 • uprawiam sport
 • idę do kina
 • inne