Święto 2 Stargardzkiego Batalionu Saperów i Dzień Sapera - 22.04.2016 r.

W piątek 22 kwietnia 2016 r., w czerwonych koszarach, obchodzone było święto 2 Stargardzkiego Batalionu Saperów i Dzień Sapera. Wśród gości był Żołnierz Niezłomny Wiktor Sumiński i minister Antoni Macierewicz.

Jak mówił w piątek w czerwonych koszarach generał brygady Andrzej Reudowicz z 12 Brygady Zmechanizowanej, był to z trzech powodów dzień wyjątkowy. Po pierwsze ze względu na pierwszą wizytę ministra obrony narodowej, po drugie ze względu na święto saperów, którym należy się szacunek za poświęcenie krwi i zdrowia, za to że ich codzienna służba przynosi wiele korzyści. I po trzecie, że zwieńczone zostały wysiłki żołnierzy 12BZ, którzy odnaleźli Żołnierzy Niezłomnych, Wiktora Sumińskiego i Andrzeja Kiszkę.

Dzięki Panu Robertowi Włodarczykowi, który pracuje w w/w jednostce, uczniowie naszej szkoły mieli zaszczyt uczestniczyć w święcie sapera. Dla żołnierzy przygotowaliśmy karty okolicznościowe, które wręczyliśmy podczas apelu. Dzieci mogły zapoznać się ze sprzętem jakim dysponują saperzy, a szczególny zachwyt wywołał pokaz musztry przygotowany przez żołnierzy.