Szanowni Państwo!

Szkoła Podstawowa w Kunowie jest placówką, która główny nacisk kładzie na indywidualny i wszechstronny rozwój każdego ucznia oraz wyposażenie go w wiedzę i umiejętności umożliwiające przygotowanie do odniesienia sukcesu – w nauce i w życiu. Struktura naszej szkoły opiera się na zgodnej współpracy: nauczycieli, uczniów i rodziców. Jesteśmy małą szkołą, dzięki czemu bezpieczną i przyjazną każdemu uczniowi.
 1. O szkole
 2. Grono pedagogiczne
 3. Historia
 4. Patron szkoły
 5. Przyjaciele szkoły
 6. Kalendarz 2016/2017
 7. Kalendarium
 8. Programy realizowane w szkole
 9. Dokumenty szkolne
 10. Procedury
 11. Psycholog
 12. Logopeda
 13. Biblioteka
 14. Sport
 15. Osiągnięcia/Sukcesy
 16. Zajęcia pozalekcyjne
 17. BIP
 18. Galeria
 19. Dla uczniów
 20. Plan lekcji
 21. Podręczniki
 22. Samorząd Uczniowski
 23. Skrzynka zaufania
 24. Gazetka szkolna
 25. Pisać każdy może...
 26. Ciekawe strony
 27. Dla rodziców
 28. Komunikaty
 29. Rada Rodziców
 30. Dowozy
 31. Linki
 32.  


szkola_bez_przemocy
 
Szkoła Podstawowa w Kunowie im. Jana Brzechwy, Kunowo 45a, 73-110 Stargard Szcz., tel/fax 091 561 00 16, sp@kunowo.edu.pl

Warszawa - 09-14.10.2014

    W czwartek, 9 października razem z całą klasą wyjechałam na długo wyczekiwaną wycieczkę do Warszawy.

    Już sama podróż była ekscytująca, gdyż pociąg wyruszył w nocy, o godzinie 23:40. Jechaliśmy dość długo - 5 godzin - ale mimo to, nikomu nie chciało się spać i było bardzo wesoło. W naszym przedziale było gorąco, więc razem z moimi koleżankami wyszłyśmy na korytarz. Poznałyśmy tam sympatycznego Niemca. Próbował on z nami porozmawiać, ale my wcale go nie rozumiałyśmy. Podróż minęła nam szybko i przyjemnie.

    Pierwszego dnia poszliśmy pieszo do Centrum Nauki Kopernik. Trasa była długa, kilkukilometrowa. Po drodze pan Grzegorz (tato Wojtka) robił nam grupowe zdjęcia, a my dużo rozmawialiśmy i śmialiśmy się. Najpierw udaliśmy się na seans filmowy do planetarium. Był on ciekawy, ale my zmęczeni podróżą i długim marszem, usnęliśmy wtuleni w wygodne fotele. Byliśmy zdziwieni, gdy rozbłysły światła i okazało się, że sala jest pusta. Centrum Nauki Kopernik zwiedzało mnóstwo ludzi. Przyglądaliśmy się ciekawym wynalazkom i mogliśmy je sami wypróbować.

    Tego dnia obiad jedliśmy w KFC. Ja, Klaudia i Ola zbyt długo byłyśmy w toalecie i gdy wyszłyśmy, naszej grupy już nie było. Bardzo się wystraszyłyśmy. Dzwoniłyśmy do wszystkich, nawet do pani, lecz nikt nie odbierał. W końcu zrezygnowałyśmy i usiadłyśmy koło fontanny. Na szczęście wkrótce koledzy po nas wrócili. Była to dość nieprzyjemna przygoda.

    Następnego dnia, w sobotę, zwiedzaliśmy Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie poznaliśmy historię tego tragicznego wydarzenia. Spacerowaliśmy też po pięknych Łazienkach Królewskich. A wieczorem pojechaliśmy na mecz piłki nożnej w okolice Stadionu Narodowego. W tramwaju głośno śpiewaliśmy razem z innymi kibicami. Niestety, na miejscu bardzo się rozczarowaliśmy, gdyż okazało się, że strefa kibica nie została zorganizowana. Mecz obejrzeliśmy w telewizji, ale i tak bardzo się cieszyliśmy, że Polska wygrała 2:0 z mistrzami świata - Niemcami.

    W niedzielę zwiedzaliśmy Zamek Królewski. Podziwialiśmy budowlę i robiliśmy pamiątkowe zdjęcia. Byliśmy też na Mszy Świętej w Sanktuarium Opatrzności Bożej.

    Ostatni dzień pobytu w Warszawie przeznaczyliśmy na wizytę w Pałacu Kultury i Nauki. Była to dla nas wszystkich niezwykła przygoda. Wjechaliśmy na 30 piętro budynku i oglądaliśmy panoramę Warszawy. Zachwyceni robiliśmy mnóstwo zdjęć. To były niesamowite widoki.

    Tego dnia poszliśmy też do Galerii "Złote Tarasy". Każdy zrobił duże zakupy w postaci ubrań, gier, piłek i wielu innych rzeczy. Warszawę opuściliśmy o godzinie 22:30. Rano, w Stargardzie czekali na nas rodzice.

    Wycieczka do Warszawy bardzo mi się podobała. Zobaczyłam wiele ciekawych miejsc i spędziłam czas w miłym towarzystwie. Żałuję tylko, że nasza wyprawa trwała tak krótko. Mam nadzieję, że jeszcze w tym roku szkolnym nasza klasa gdzieś się wspólnie wybierze.

 

Martyna Cieślik

 

 

 

 

 

Ankieta

Co robisz w wolnym czasie?

 • oglądam TV
 • gram na komputerze
 • spotykam się ze znajomymi
 • odwiedzam rodzinę
 • uprawiam sport
 • idę do kina
 • inne