Szanowni Państwo!

Szkoła Podstawowa w Kunowie jest placówką, która główny nacisk kładzie na indywidualny i wszechstronny rozwój każdego ucznia oraz wyposażenie go w wiedzę i umiejętności umożliwiające przygotowanie do odniesienia sukcesu – w nauce i w życiu. Struktura naszej szkoły opiera się na zgodnej współpracy: nauczycieli, uczniów i rodziców. Jesteśmy małą szkołą, dzięki czemu bezpieczną i przyjazną każdemu uczniowi.
 1. O szkole
 2. Grono pedagogiczne
 3. Historia
 4. Patron szkoły
 5. Przyjaciele szkoły
 6. Kalendarz 2016/2017
 7. Kalendarium
 8. Programy realizowane w szkole
 9. Dokumenty szkolne
 10. Procedury
 11. Pedagog
 12. Psycholog
 13. Logopeda
 14. Biblioteka
 15. Sport
 16. Osiągnięcia/Sukcesy
 17. Zajęcia pozalekcyjne
 18. BIP
 19. Galeria
 20. Dla uczniów
 21. Plan lekcji
 22. Podręczniki
 23. Samorząd Uczniowski
 24. Skrzynka zaufania
 25. Gazetka szkolna
 26. Pisać każdy może...
 27. Ciekawe strony
 28. Dla rodziców
 29. Komunikaty
 30. Rada Rodziców
 31. Dowozy
 32. Linki
 33.  


szkola_bez_przemocy
 
Szkoła Podstawowa w Kunowie im. Jana Brzechwy, Kunowo 45a, 73-110 Stargard Szcz., tel/fax 091 561 00 16, sp@kunowo.edu.pl

Warszawa - 09-14.10.2014

    W czwartek, 9 października razem z całą klasą wyjechałam na długo wyczekiwaną wycieczkę do Warszawy.

    Już sama podróż była ekscytująca, gdyż pociąg wyruszył w nocy, o godzinie 23:40. Jechaliśmy dość długo - 5 godzin - ale mimo to, nikomu nie chciało się spać i było bardzo wesoło. W naszym przedziale było gorąco, więc razem z moimi koleżankami wyszłyśmy na korytarz. Poznałyśmy tam sympatycznego Niemca. Próbował on z nami porozmawiać, ale my wcale go nie rozumiałyśmy. Podróż minęła nam szybko i przyjemnie.

    Pierwszego dnia poszliśmy pieszo do Centrum Nauki Kopernik. Trasa była długa, kilkukilometrowa. Po drodze pan Grzegorz (tato Wojtka) robił nam grupowe zdjęcia, a my dużo rozmawialiśmy i śmialiśmy się. Najpierw udaliśmy się na seans filmowy do planetarium. Był on ciekawy, ale my zmęczeni podróżą i długim marszem, usnęliśmy wtuleni w wygodne fotele. Byliśmy zdziwieni, gdy rozbłysły światła i okazało się, że sala jest pusta. Centrum Nauki Kopernik zwiedzało mnóstwo ludzi. Przyglądaliśmy się ciekawym wynalazkom i mogliśmy je sami wypróbować.

    Tego dnia obiad jedliśmy w KFC. Ja, Klaudia i Ola zbyt długo byłyśmy w toalecie i gdy wyszłyśmy, naszej grupy już nie było. Bardzo się wystraszyłyśmy. Dzwoniłyśmy do wszystkich, nawet do pani, lecz nikt nie odbierał. W końcu zrezygnowałyśmy i usiadłyśmy koło fontanny. Na szczęście wkrótce koledzy po nas wrócili. Była to dość nieprzyjemna przygoda.

    Następnego dnia, w sobotę, zwiedzaliśmy Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie poznaliśmy historię tego tragicznego wydarzenia. Spacerowaliśmy też po pięknych Łazienkach Królewskich. A wieczorem pojechaliśmy na mecz piłki nożnej w okolice Stadionu Narodowego. W tramwaju głośno śpiewaliśmy razem z innymi kibicami. Niestety, na miejscu bardzo się rozczarowaliśmy, gdyż okazało się, że strefa kibica nie została zorganizowana. Mecz obejrzeliśmy w telewizji, ale i tak bardzo się cieszyliśmy, że Polska wygrała 2:0 z mistrzami świata - Niemcami.

    W niedzielę zwiedzaliśmy Zamek Królewski. Podziwialiśmy budowlę i robiliśmy pamiątkowe zdjęcia. Byliśmy też na Mszy Świętej w Sanktuarium Opatrzności Bożej.

    Ostatni dzień pobytu w Warszawie przeznaczyliśmy na wizytę w Pałacu Kultury i Nauki. Była to dla nas wszystkich niezwykła przygoda. Wjechaliśmy na 30 piętro budynku i oglądaliśmy panoramę Warszawy. Zachwyceni robiliśmy mnóstwo zdjęć. To były niesamowite widoki.

    Tego dnia poszliśmy też do Galerii "Złote Tarasy". Każdy zrobił duże zakupy w postaci ubrań, gier, piłek i wielu innych rzeczy. Warszawę opuściliśmy o godzinie 22:30. Rano, w Stargardzie czekali na nas rodzice.

    Wycieczka do Warszawy bardzo mi się podobała. Zobaczyłam wiele ciekawych miejsc i spędziłam czas w miłym towarzystwie. Żałuję tylko, że nasza wyprawa trwała tak krótko. Mam nadzieję, że jeszcze w tym roku szkolnym nasza klasa gdzieś się wspólnie wybierze.

 

Martyna Cieślik

 

 

 

 

 

Ankieta

Co robisz w wolnym czasie?

 • oglądam TV
 • gram na komputerze
 • spotykam się ze znajomymi
 • odwiedzam rodzinę
 • uprawiam sport
 • idę do kina
 • inne