Wybory do Samorządu Uczniowskiego 2016/2017

Dla całej społeczności uczniowskiej dzień 22 września 2016 roku był dniem wielkich emocji. Wybieraliśmy nowe „dowództwo” do samorządu uczniowskiego. Przygotowania do wyborów trwały już od początku września. Został ogłoszony swoisty casting w którym mógł wziąć udział każdy chętny uczeń szkoły.
    Na ścianach i drzwiach korytarza pojawiły się plakaty promujące kandydatów do samorządu. Na plakatach widniały wizerunki uczniów, którzy chcieli zająć najwyższe stanowisko, tj. przewodniczącego samorządu. Uczniowie z uwagą czytali z jakimi to obietnicami występują ich koledzy. Najbardziej przedsiębiorczy zachęcali do głosowania na siebie częstując słodkościami.
    Nadszedł wreszcie upragniony dzień i na „deskach” teatrzyku w tzw. „zerówce” zaczęli prezentować się najbardziej wytrwali. Niektóre prezentacje były rzeczywiście bardzo konkretne i przemyślane, do tego stopnia, że z wielką uwagą słuchali mówców wszyscy zebrani.
    Po zakończeniu castingu zebrani otrzymali karty do głosowania z nazwiskami kandydatów. Każdy mógł oddać tylko jeden głos na wybranego przez siebie kolegę.
    W rezultacie najwięcej głosów uzyskała Nelly Czajka- Rożek, która tym samym zajmie stanowisko przewodniczącej samorządu. Następne miejsce zajął Samuel Samsel, który obejmie fotel zastępcy przewodniczącej. Do samorządu dostali się też: Amelia Samsel, Dominik Ilnicki, Paulina Szymańska, Julia Wrzeszcz, Magdalena Kubicka, Natalia Góralska.

Wszystkim wybranym serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy.