WYCIECZKA DO MUZEUM 23.03.2017 r.

W czwartek 23 marca 2017 r. trzy klasy z naszej szkoły (III, IV i VI) wybrały się na wycieczkę do Szczecina, aby zwiedzić Muzeum Narodowe na Wałach Chrobrego.

Wyruszyliśmy autobusem spod szkoły o 8.30. W Szczecinie najpierw wybraliśmy się na spacer po Wałach Chrobrego, z których rozciąga się piękny widok na nabrzeże Odry.

W muzeum obejrzeliśmy różne ekspozycje, np. malarstwo i płaskorzeźby średniowieczne, rekonstrukcje łodzi słowiańskich i modele statków z różnych okresów. Na piętrze była wystawa pt. „Antyczne korzenie Europy”. Tu zaprezentowano kopie rzeźb i naczyń starożytnych.

Największe wrażenie zrobił na nas dział afrykański. Obejrzeliśmy wioskę oraz rzeźby, maski i kukiełki z Afryki. Ta wystawa miała tajemniczy, a nawet magiczny klimat.

Zwiedzanie, które trwało ponad godzinę, było dość wyczerpujące. Aby odpocząć i coś zjeść, pojechaliśmy do KFC. Tam każdy indywidualnie zamawiał dla siebie posiłek.

Przed powrotem, ponieważ zostało trochę czasu, zajrzeliśmy jeszcze do pobliskiej galerii handlowej. W końcu zostaliśmy odwiezieni – jedni do domów, inni do szkoły.

Wycieczka nam się podobała, bo dowiedzieliśmy się czegoś nowego, ale też przyjemnie spędziliśmy czas.

Uczniowie klasy IV