Szanowni Państwo!

Szkoła Podstawowa w Kunowie jest placówką, która główny nacisk kładzie na indywidualny i wszechstronny rozwój każdego ucznia oraz wyposażenie go w wiedzę i umiejętności umożliwiające przygotowanie do odniesienia sukcesu – w nauce i w życiu. Struktura naszej szkoły opiera się na zgodnej współpracy: nauczycieli, uczniów i rodziców. Jesteśmy małą szkołą, dzięki czemu bezpieczną i przyjazną każdemu uczniowi.
 1. O szkole
 2. Grono pedagogiczne
 3. Historia
 4. Patron szkoły
 5. Przyjaciele szkoły
 6. Kalendarz 2016/2017
 7. Kalendarium
 8. Programy realizowane w szkole
 9. Dokumenty szkolne
 10. Procedury
 11. Psycholog
 12. Logopeda
 13. Biblioteka
 14. Sport
 15. Osiągnięcia/Sukcesy
 16. Zajęcia pozalekcyjne
 17. BIP
 18. Galeria
 19. Dla uczniów
 20. Plan lekcji
 21. Podręczniki
 22. Samorząd Uczniowski
 23. Skrzynka zaufania
 24. Gazetka szkolna
 25. Pisać każdy może...
 26. Ciekawe strony
 27. Dla rodziców
 28. Komunikaty
 29. Rada Rodziców
 30. Dowozy
 31. Linki
 32.  


szkola_bez_przemocy
 
Szkoła Podstawowa w Kunowie im. Jana Brzechwy, Kunowo 45a, 73-110 Stargard Szcz., tel/fax 091 561 00 16, sp@kunowo.edu.pl

Wycieczka do Wrocławia 2015

    W dniach 08-11 kwietnia 2015 uczniowie klasy IV i V naszej szkoły byli na wycieczce we Wrocławiu.

 

    W pierwszym dniu zwiedzaliśmy Wzgórze Powstańców i Rynek Starego Miasta. Zachwycaliśmy się Ratuszem i Piwnicą Świdnicką. Podziwialiśmy kamieniczki, a szczególnie Jasia i Małgosię. Odwiedziliśmy też tzw. Jatki, gdzie widzieliśmy pomniki zwierząt rzeźnych: świni, koguta, gęsi, kozy i królika, pomniki te są jedynymi w swoim rodzaju w Polsce. Nasz szlak wiódł ulicami, na których poszukiwaliśmy Krasnoludków – symbolu Wrocławia. Po ciężkim dniu zameldowaliśmy się w schronisku młodzieżowym.

 

    Na drugi dzień ruszyliśmy do Parku Szczytnickiego, tutaj odwiedziliśmy Halę Stulecia, w której oglądaliśmy wystawę multimedialną. Z Hali, wędrując pergolami (mogliśmy podziwiać rozmiary fontanny multimedialnej), udaliśmy się do Ogrodu Japońskiego, gdzie obejrzeliśmy architekturę ogrodów, jakie na co dzień można podziwiać w Japonii. Następnym punktem zwiedzania było ZOO, a w nim nasza największa atrakcja Afrykarium, miejsce, w którym poczuliśmy się nie tylko jak w Afryce, ale również jak w bajce. Po południu pojechaliśmy zobaczyć Stadion Miejski, zwany przez mieszkańców Lampionem Chińskim. Byliśmy zszokowani ogromem konstrukcji, żałowaliśmy, że nie mogliśmy wejść do środka.

 

    Trzeci dzień zwiedzania upłynął nam na Ostrowiu Tumskim. Wcześniej odwiedziliśmy Panoramę Racławicką i Muzeum Narodowe, a potem udaliśmy się na wyspy. Tutaj zwiedzaliśmy Katedrę Św. Jana, gdzie wjechaliśmy windą na jedną z wież, a potem spacerowaliśmy urokliwymi uliczkami podziwiając zabudowania kanoniczne. Ciekawość naszą wzbudził Most Zakochanych obwieszony tysiącami kłódek z monogramami. Po obiedzie udaliśmy się do Parku Teatralnego, gdzie chłopcy grali w piłkę, a dziewczynki bawiły się na placu zabaw. Wieczorem pojechaliśmy do Sky Tower (najwyższego wieżowca w Polsce), gdzie postanowiliśmy wjechać na 49 piętro. Będąc na górze mogliśmy podziwiać nocną panoramę Wrocławia. Niektórzy byli bardzo podekscytowani, ale bardzo odważni.

 

    Wrażenia z wycieczki na długo pozostaną w naszej pamięci. Już w czasie powrotnej jazdy pociągiem planowaliśmy, gdzie pojedziemy w przyszłym roku szkolnym, a może Kraków…

 

 

Galeria zdjęć

Ankieta

Co robisz w wolnym czasie?

 • oglądam TV
 • gram na komputerze
 • spotykam się ze znajomymi
 • odwiedzam rodzinę
 • uprawiam sport
 • idę do kina
 • inne