Szanowni Państwo!

Szkoła Podstawowa w Kunowie jest placówką, która główny nacisk kładzie na indywidualny i wszechstronny rozwój każdego ucznia oraz wyposażenie go w wiedzę i umiejętności umożliwiające przygotowanie do odniesienia sukcesu – w nauce i w życiu. Struktura naszej szkoły opiera się na zgodnej współpracy: nauczycieli, uczniów i rodziców. Jesteśmy małą szkołą, dzięki czemu bezpieczną i przyjazną każdemu uczniowi.
 1. O szkole
 2. Grono pedagogiczne
 3. Historia
 4. Patron szkoły
 5. Przyjaciele szkoły
 6. Kalendarz 2016/2017
 7. Kalendarium
 8. Programy realizowane w szkole
 9. Dokumenty szkolne
 10. Procedury
 11. Pedagog
 12. Psycholog
 13. Logopeda
 14. Biblioteka
 15. Sport
 16. Osiągnięcia/Sukcesy
 17. Zajęcia pozalekcyjne
 18. BIP
 19. Galeria
 20. Dla uczniów
 21. Plan lekcji
 22. Podręczniki
 23. Samorząd Uczniowski
 24. Skrzynka zaufania
 25. Gazetka szkolna
 26. Pisać każdy może...
 27. Ciekawe strony
 28. Dla rodziców
 29. Komunikaty
 30. Rada Rodziców
 31. Dowozy
 32. Linki
 33.  


szkola_bez_przemocy
 
Szkoła Podstawowa w Kunowie im. Jana Brzechwy, Kunowo 45a, 73-110 Stargard Szcz., tel/fax 091 561 00 16, sp@kunowo.edu.pl

Wycieczka do Wrocławia 2015

    W dniach 08-11 kwietnia 2015 uczniowie klasy IV i V naszej szkoły byli na wycieczce we Wrocławiu.

 

    W pierwszym dniu zwiedzaliśmy Wzgórze Powstańców i Rynek Starego Miasta. Zachwycaliśmy się Ratuszem i Piwnicą Świdnicką. Podziwialiśmy kamieniczki, a szczególnie Jasia i Małgosię. Odwiedziliśmy też tzw. Jatki, gdzie widzieliśmy pomniki zwierząt rzeźnych: świni, koguta, gęsi, kozy i królika, pomniki te są jedynymi w swoim rodzaju w Polsce. Nasz szlak wiódł ulicami, na których poszukiwaliśmy Krasnoludków – symbolu Wrocławia. Po ciężkim dniu zameldowaliśmy się w schronisku młodzieżowym.

 

    Na drugi dzień ruszyliśmy do Parku Szczytnickiego, tutaj odwiedziliśmy Halę Stulecia, w której oglądaliśmy wystawę multimedialną. Z Hali, wędrując pergolami (mogliśmy podziwiać rozmiary fontanny multimedialnej), udaliśmy się do Ogrodu Japońskiego, gdzie obejrzeliśmy architekturę ogrodów, jakie na co dzień można podziwiać w Japonii. Następnym punktem zwiedzania było ZOO, a w nim nasza największa atrakcja Afrykarium, miejsce, w którym poczuliśmy się nie tylko jak w Afryce, ale również jak w bajce. Po południu pojechaliśmy zobaczyć Stadion Miejski, zwany przez mieszkańców Lampionem Chińskim. Byliśmy zszokowani ogromem konstrukcji, żałowaliśmy, że nie mogliśmy wejść do środka.

 

    Trzeci dzień zwiedzania upłynął nam na Ostrowiu Tumskim. Wcześniej odwiedziliśmy Panoramę Racławicką i Muzeum Narodowe, a potem udaliśmy się na wyspy. Tutaj zwiedzaliśmy Katedrę Św. Jana, gdzie wjechaliśmy windą na jedną z wież, a potem spacerowaliśmy urokliwymi uliczkami podziwiając zabudowania kanoniczne. Ciekawość naszą wzbudził Most Zakochanych obwieszony tysiącami kłódek z monogramami. Po obiedzie udaliśmy się do Parku Teatralnego, gdzie chłopcy grali w piłkę, a dziewczynki bawiły się na placu zabaw. Wieczorem pojechaliśmy do Sky Tower (najwyższego wieżowca w Polsce), gdzie postanowiliśmy wjechać na 49 piętro. Będąc na górze mogliśmy podziwiać nocną panoramę Wrocławia. Niektórzy byli bardzo podekscytowani, ale bardzo odważni.

 

    Wrażenia z wycieczki na długo pozostaną w naszej pamięci. Już w czasie powrotnej jazdy pociągiem planowaliśmy, gdzie pojedziemy w przyszłym roku szkolnym, a może Kraków…

 

 

Galeria zdjęć

Ankieta

Co robisz w wolnym czasie?

 • oglądam TV
 • gram na komputerze
 • spotykam się ze znajomymi
 • odwiedzam rodzinę
 • uprawiam sport
 • idę do kina
 • inne