Szanowni Państwo!

Szkoła Podstawowa w Kunowie jest placówką, która główny nacisk kładzie na indywidualny i wszechstronny rozwój każdego ucznia oraz wyposażenie go w wiedzę i umiejętności umożliwiające przygotowanie do odniesienia sukcesu – w nauce i w życiu. Struktura naszej szkoły opiera się na zgodnej współpracy: nauczycieli, uczniów i rodziców. Jesteśmy małą szkołą, dzięki czemu bezpieczną i przyjazną każdemu uczniowi.
 1. O szkole
 2. Grono pedagogiczne
 3. Historia
 4. Patron szkoły
 5. Przyjaciele szkoły
 6. Kalendarz 2016/2017
 7. Kalendarium
 8. Programy realizowane w szkole
 9. Dokumenty szkolne
 10. Procedury
 11. Pedagog
 12. Psycholog
 13. Logopeda
 14. Biblioteka
 15. Sport
 16. Osiągnięcia/Sukcesy
 17. Zajęcia pozalekcyjne
 18. BIP
 19. Galeria
 20. Dla uczniów
 21. Plan lekcji
 22. Podręczniki
 23. Samorząd Uczniowski
 24. Skrzynka zaufania
 25. Gazetka szkolna
 26. Pisać każdy może...
 27. Ciekawe strony
 28. Dla rodziców
 29. Komunikaty
 30. Rada Rodziców
 31. Dowozy
 32. Linki
 33.  


szkola_bez_przemocy
 
Szkoła Podstawowa w Kunowie im. Jana Brzechwy, Kunowo 45a, 73-110 Stargard Szcz., tel/fax 091 561 00 16, sp@kunowo.edu.pl

Zabawa z piankoliną, kl. I

 „Lepić każdy może ;-)” 


    Wszystko zaczęło się od burzy mózgów w klasie 1a w Szkole Podstawowej w Kunowie! Pierwszoklasiści dostali 3 pomysły na zabawę na edukację plastyczną. Drogą dedukcji doszliśmy do wniosku, iż w środę 08.02.2017 roku będą sami tworzyć masę plastyczną zwaną „piankoliną”. W rączki wpadła im miseczka i pianka do golenia. Na stole do wykorzystania mieli mąkę ziemniaczaną, kakao, mydło w płynie, sodę oczyszczoną, barwniki, sami mieli szukać co by tu do niej dodać. Każdy z osobna, po dodaniu składników utworzył rewelacyjną, mięciutką, genialną w dotyku masę! Całkiem przypadkiem hehe okazało się, że utworzona masa idealnie pasuje do foremek do piasku, również całkiem przypadkiem mieliśmy zarówno je jak i plastikowe sztućce oraz różne akcesoria pasujące do naszej zabawy. W ten sposób zabawa, która miała trwać tylko jedną godzinę na edukacji plastycznej, przeciągnęła się na kolejną.
 
 
    Do twórczej zabawy potrzebna nam była tylko masa, paluszki uczniów klasy pierwszej i fantazja, reszta działa się sama. Radość jaką wyzwoliło tworzenie z masy nie do opisania. Pobudzona wyobraźnia i rozwijające się u dzieci umiejętności manualne to dodatkowe bonusy tej zabawy. Wykorzystaliśmy ją również do nauki matematyki i rozwoju języka. Ugniatanie, rolowanie, wykrawanie wykorzystywaliśmy, by ćwiczyć słownictwo, budowanie zdań, alfabet czy liczenie. Dzieci grupowały, porównywały długości, ciężar czy liczbę stworzonych przedmiotów. 
 
 
    Ogłosiłam nawet konkurs na „najciekawszą budowlę”. Uczniowie podzielili się na zespoły i aż wrzało od pomysłów. W wyniku konkursu okazało się, iż wszystkie budowle są bardzo ciekawe, różnorodne i piękne. W związku z powyższym wszyscy uczniowie w nagrodę otrzymali ocenę bardzo dobrą z edukacji plastycznej.
Koniecznie zachęcam do tego by robić takie masy w domu bo żadnymi słowy nie jestem w stanie opisać tego jak przyjemna, mięciutka, zaskakująca w dotyku jest taka masa. Praca z taką masą działa uspokajająco i terapeutycznie.
Jest jeden minus;-) bałagan!!! Ale czego nie robi się dla naszych dzieci!!!;-)
 
 
 
Dagmara Wasiak
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ankieta

Co robisz w wolnym czasie?

 • oglądam TV
 • gram na komputerze
 • spotykam się ze znajomymi
 • odwiedzam rodzinę
 • uprawiam sport
 • idę do kina
 • inne