ZAGRAJ ZE MNĄ W BEZPIECZEŃSTWO 09.01.2015 r.

9 stycznia dzieci z oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej wzięły udział w wielkoformatowej grze planszowej sprawdzającej znajomość zasad bezpieczeństwa w życiu codziennym.

Gracze pokonywali kolejne etapy gry, sami stając się jej elementami, dynamicznie poruszającymi się po planszy i rozwiązującymi kolejne profilaktyczne zagadki. Zasady gry były proste, rzut ponadwymiarową kostką powodował przesuwanie się po planszy pionków (dzieci przebranych w kolorowe stroje) oraz odkrywanie znajdujących się na poszczególnych polach zadań (zagadek lub czynności do wykonania). Interaktywne uczestnictwo w tej zabawie sprzyjało zainteresowaniu dzieci treściami profilaktycznymi. Poruszane zagadnienia dotyczyły bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szkole, nad wodą, bezpiecznych zachowań w kontaktach z osobami obcymi, jak również sposobem informowania służb ratunkowych poprzez telefon alarmowy.

Projekt został zorganizowany przez Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. Z dziećmi bawili się policjanci - asp. sztab. Elżbieta Adamus i st. asp. Marcin Kaczmarek.