Szanowni Państwo!

Szkoła Podstawowa w Kunowie jest placówką, która główny nacisk kładzie na indywidualny i wszechstronny rozwój każdego ucznia oraz wyposażenie go w wiedzę i umiejętności umożliwiające przygotowanie do odniesienia sukcesu – w nauce i w życiu. Struktura naszej szkoły opiera się na zgodnej współpracy: nauczycieli, uczniów i rodziców. Jesteśmy małą szkołą, dzięki czemu bezpieczną i przyjazną każdemu uczniowi.
 1. O szkole
 2. Grono pedagogiczne
 3. Historia
 4. Patron szkoły
 5. Przyjaciele szkoły
 6. Kalendarz 2016/2017
 7. Kalendarium
 8. Programy realizowane w szkole
 9. Dokumenty szkolne
 10. Procedury
 11. Pedagog
 12. Psycholog
 13. Logopeda
 14. Biblioteka
 15. Sport
 16. Osiągnięcia/Sukcesy
 17. Zajęcia pozalekcyjne
 18. BIP
 19. Galeria
 20. Dla uczniów
 21. Plan lekcji
 22. Podręczniki
 23. Samorząd Uczniowski
 24. Skrzynka zaufania
 25. Gazetka szkolna
 26. Pisać każdy może...
 27. Ciekawe strony
 28. Dla rodziców
 29. Komunikaty
 30. Rada Rodziców
 31. Dowozy
 32. Linki
 33.  


szkola_bez_przemocy
 
Szkoła Podstawowa w Kunowie im. Jana Brzechwy, Kunowo 45a, 73-110 Stargard Szcz., tel/fax 091 561 00 16, sp@kunowo.edu.pl
 • Strona główna >
 • Nowości >
 • Zwiedzanie Szczecińskich podziemnych tras turystycznych 2014 >

Zwiedzanie Szczecińskich podziemnych tras turystycznych 2014

 

    2 grudnia uczniowie klas IV-VI udali się na wycieczkę do szczecińskich podziemi znajdujących się pod Dworcem Kolejowym, gdzie w przydworcowej skarpie ukryty jest największy cywilny schron w Polsce. Wejście do podziemi ufundowała Rada Rodziców.

 

    Schron przeciwlotniczy zbudowano w czasie II wojny światowej. Wykorzystano do tego podziemia XVIII-wiecznych fortyfikacji. Po wojnie przebudowano go na przeciwatomowy, gdzie do lat 90-tych odbywały się szkolenia obrony cywilnej. W czasie nalotów był schronieniem dla 5 tys. osób. Znajduje się na głębokości 5 pięter, żelbetowe ściany i strop mają grubość niemal 3 m. Powierzchnia całkowita schronu wynosi ok. 3 tys. m2. To największy cywilny schron w Polsce z okresu II wojny światowej.

    Uczniowie odbyli pasjonującą podróż w głąb historii miasta, która pozwoliła uchylić rąbka tajemnicy legendy o Podziemnym Szczecinie. Oprócz opowieści przewodnika, podczas zwiedzania zobaczyć można było niezliczoną ilość eksponatów, usłyszeć dźwięk syreny alarmowej oraz odkryć tunele, które wyglądają jakby nie miały końca.

 

 


Ankieta

Co robisz w wolnym czasie?

 • oglądam TV
 • gram na komputerze
 • spotykam się ze znajomymi
 • odwiedzam rodzinę
 • uprawiam sport
 • idę do kina
 • inne